REKLAMA

Macierewicz: Wlk. Brytania będzie uczestniczyć w obronie wschodniej flanki

  • Autor: PAP/JS
  • 24 czerwca 2016 14:39
Macierewicz: Wlk. Brytania będzie uczestniczyć w obronie wschodniej flanki "Wielka Brytania będzie uczestniczyła w obronie wschodniej flanki. Nic w tej sprawie się nie zmieniło" - powiedział szef MON (Fot. MON/twitter)

Wielka Brytania będzie uczestniczyć w obronie wschodniej flanki, nic się w tej sprawie nie zmieniło - powiedział w Tomaszowie Mazowieckim minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, odnosząc się do decyzji Wielkiej Brytanii o Brexicie.

Macierewicz pytany przez dziennikarzy o konsekwencję wyjścia Wielkiej Brytanii z UE powiedział, że rozmawiał w piątek z ministrem obrony narodowej Wielkiej Brytanii, który zapewnił go, że siła polskiego bezpieczeństwa leży w sojuszu NATO, który jest nienaruszalny.

"Wielka Brytania będzie uczestniczyła w obronie wschodniej flanki. Nic w tej sprawie się nie zmieniło" - powiedział szef MON.

Według Macierewicza postawienie na sojusz z Wielką Brytanią daje Polsce pewność, że nasze więzy, nie tylko gospodarcze, nie tylko społeczne, ale przede wszystkim związane z bezpieczeństwem państwa, obroną flanki wschodniej, w żaden sposób nie uległy i nie ulegną zmianie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA