REKLAMA

Macierewicz zapowiedział 50-proc. wzrost armii

  • Autor: PAP/GP
  • 20 kwietnia 2016 13:48
Macierewicz zapowiedział 50-proc. wzrost armii Minister obrony narodowej uczestniczył w otwarciu nowej jednostki wojskowej. (fot.:twitter.com/mon_pl)

• Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz zapowiedział w środę (20 kwietnia) "zasadniczy wzrost armii, co najmniej 50-procentowy w ciągu najbliższych lat".
• Zaznaczył, że rozwój nie będzie ograniczony do obrony terytorialnej, ale będzie dotyczyć też jednostek operacyjnych.

- Polska armia będzie większa, przewidujemy zasadniczy wzrost armii, co najmniej 50-procentowy w ciągu najbliższych lat, w tym powstanie na przełomie tego i przyszłego roku trzech brygad obrony terytorialnej kraju na flance wschodniej. Ale nie chciałbym, żeby było to rozumiane tak, że ta konieczność rozwoju polskiej armii będzie ograniczona do obrony terytorialnej. Dotyczy to także jednostek operacyjnych - powiedział dziennikarzom w Bydgoszczy Macierewicz.

Minister obrony uczestniczył w otwarciu siedziby Jednostki Integracyjnej NATO (JFTC) w Bydgoszczy - jednej z sześciu jednostek, które rozpoczęły działalność z początkiem września 2015 r. w sześciu krajach. Zadaniem jednostki jest koordynacja w zakresie planowania i organizacji ćwiczeń pomiędzy Siłami Zbrojnymi RP a wojskami sojuszniczymi przebywającymi w Polsce, a także w razie potrzeby organizowanie przerzutu i rozlokowania na polskim terytorium sił zadaniowych bardzo wysokiej gotowości, czyli tzw. szpicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA