REKLAMA

Macierewicz: Znam wypowiedź Trumpa o pomocy w śledztwie smoleńskim

  • Autor: PAP/JS
  • 14 listopada 2016 21:47
Macierewicz: Znam wypowiedź Trumpa o pomocy w śledztwie smoleńskim Prezydent elekt USA Donald Trump (Donald Trump, fot.flickr.com/ Gage Skidmore)

• Minister obrony Antonii Macierewicz poinformował, że zna wypowiedź prezydenta elekta USA Donalda Trumpa, w której obiecał on pomoc Polsce w śledztwie smoleńskim, a także w dziedzinie bezpieczeństwa.
• Wypowiedź ta była bardzo zdecydowana i jednoznaczna - dodał.

Według szefa MON wypowiedź taka padła podczas spotkania Trumpa z amerykańską Polonią, jeszcze podczas kampanii wyborczej w USA.

"Rzeczywiście znam tę wypowiedź pana prezydenta elekta. Ona była bardzo zdecydowana, bardzo jednoznaczna; myślę, że niedługo będziemy mogli ją usłyszeć i wtedy będę ją szerzej komentował" - powiedział Macierewicz dziennikarzom w Brukseli pytany, czy słyszał, jakoby Trump miał obiecać Polsce pomoc w sprawie śledztwa smoleńskiego.

Czytaj też: Macierewicz: Ekshumacje najważniejsze dla wyjaśnienia przyczyn katastrofy

Jak zaznaczył, wypowiedź Trumpa "dotyczyła nie tylko problematyki Smoleńska, ale szerzej w ogóle bezpieczeństwa Polski i związków w sferze bezpieczeństwa między Polską a Stanami Zjednoczonymi".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Hurra 2016-11-15 13:31:47
    Trump i Maciarewicz razem. Jaka szkoda że nie żyje Benny Hill.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA