REKLAMA

Magdalena Gaj odchodzi. Kto nowym szefem UKE? "Procedura ruszy szybko"

  • Autor: PAP/jm
  • 05 lipca 2016 19:53
Magdalena Gaj odchodzi. Kto nowym szefem UKE? "Procedura ruszy szybko" Sejmowa komisja pozytywnie zaopiniowała wniosek o odwołanie szefowej UKE, Magdalenę Gaj. (fot. Newseria)

• - Magdalena Gaj złożyła rezygnację ze stanowiska prezesa UKE z powodów osobistych - poinformował we wtorek (5 lipca) Paweł Szrot, zastępca szefa KPRM na posiedzeniu sejmowej Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii.
• Jak dodał, procedura powołania jej następcy ruszy bardzo szybko.

Komisja pozytywnie zaopiniowała - złożony w związku z rezygnacją Gaj - wniosek o odwołanie jej ze stanowiska prezesa UKE przez Sejm, za zgodą Senatu. Wniosek złożyła do marszałka Sejmu 1 lipca premier Beata Szydło. Decyzję ws. odwołania Gaj ze stanowiska posłowie mają podjąć w czwartkowym (7 lipca) porannym bloku głosowań.

Poseł PO Andrzej Halicki podczas posiedzenia komisji wyraził żal, że prezes UKE nie uczestniczyła w posiedzeniu. - Nie znam oczywiście powodów, myślę, że sama prezes Gaj powinna je przedstawić, wiem, że do 15 lipca jest na urlopie. To tak trochę nieelegancko, że jej nie ma z nami - wskazał. Zapytał też, czy jest już kandydat na następcę Gaj na stanowisku szefa UKE, "bo przecież Urząd nie może być bez władzy".

- Konstrukcja jest taka, że odwołany prezes Urzędu pełni obowiązki do momentu powołania nowego. Natomiast proszę się spodziewać kolejnego etapu procedury powoływania bardzo szybko - odpowiedział Szrot. Dopytywany, wskazał: - Proszę się spodziewać, że będzie to załatwione bez zbędnej zwłoki.

Jak dodał Szrot, dokument z rezygnacją sygnowany przez Gaj nosi datę 27 czerwca 2016 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA