REKLAMA

Magierowski: 6 maja poznamy kandydata na szefa NBP

  • Autor: pt/pap
  • 05 maja 2016 20:15
Magierowski: 6 maja poznamy kandydata na szefa NBP Prezydent Andrzej Duda w niedawnym wywiadzie powiedział, że ma już "doświadczonego i odpowiedzialnego" kandydata na szefa Narodowego Banku Polskiego (fot.fotolia)

W piątek, 6 maja przed południem zostanie ogłoszony kandydat na szefa NBP - poinformował  dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.

Prezydent Andrzej Duda w niedawnym wywiadzie powiedział, że ma już "doświadczonego i odpowiedzialnego" kandydata na szefa Narodowego Banku Polskiego. Prezydent wyraził przekonanie, że kandydat ten zostanie zaakceptowany przez rynki finansowe.

Na początku marca prof. Adam Glapiński został powołany na członka zarządu Narodowego Banku Polskiego przez prezydenta; wnioskował o to prezes NBP prof. Marek Belka. Glapiński do 19 lutego był członkiem Rady Polityki Pieniężnej z nominacji Lecha Kaczyńskiego.

W mediach wymieniany jest jako kandydat na nowego prezesa NBP, po tym jak w czerwcu br. zakończy się kadencja Marka Belki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA