REKLAMA

Magierowski o ekshumacjach: Działania prokuratury są konieczne

  • Autor: PAP/JS
  • 14 listopada 2016 17:24
Magierowski o ekshumacjach: Działania prokuratury są konieczne Dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski (Marek Magierowski, fot.youtube.com)

Prezydent Andrzej Duda zdaje sobie sprawę, że działania prokuratury dotyczące ekshumacji są niestety konieczne - powiedział dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski, pytany o apel części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej do prezydenta o wstrzymanie ekshumacji.

Rodziny 17 ofiar katastrofy smoleńskiej przesłały do prezydenta Andrzeja Dudy list z apelem o powstrzymanie ekshumacji ich bliskich - poinformowała w ubiegłym tygodniu Izabella Sariusz-Skąpska, córka Andrzeja Sariusz-Skąpskiego, prezesa Zarządu Federacji Rodzin Katyńskich, który zginął 10 kwietnia 2010 r.

Pytany przez dziennikarzy, czy prezydent odpowie na ten apel, Magierowski odparł, że w tej sprawie może jedynie powtórzyć ostatnie wypowiedzi prezydenta w wywiadach.

"Pan prezydent zdaje sobie sprawę, że działania prokuratury są konieczne, niestety. Jest to kwestia niezwykle bolesna, drażliwa dla wszystkich rodzin. Także dla samego pana prezydenta, który w katastrofie smoleńskiej stracił wielu przyjaciół, także dla ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry" - dodał Magierowski. Podkreślił, że do kwestii ekshumacji i kwestii pochówków należy podejść niezwykle delikatnie.

Dopytywany, czy Andrzej Duda spotka się z sygnatariuszami apelu, odparł: "Pan prezydent wyznaje taką zasadę, że akurat w tym przypadku działania prokuratury są po prostu niezbędne. Prokuratura de facto jest zmuszona do przeprowadzenia tych działań, tych ekshumacji. Prezydent jest oczywiście gotów na rozmaite gesty. Natomiast zapewne nie może być mowy o zatrzymaniu tego procesu".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA