REKLAMA

Magierowski o sprawie internauty: Prezydent ani kancelaria nie mają wpływu na działania prokuratury

  • Autor: PAP/JS
  • 28 stycznia 2016 09:44
Magierowski o sprawie internauty: Prezydent ani kancelaria nie mają wpływu na działania prokuratury "Prezydent ani jego kancelaria nie mają wpływu na działania prokuratury" - mówi rzecznik prezydenta Marek Magierowski (fot. twitter.com)

· Ani prezydent, ani jego kancelaria nie mają wpływu na działania prokuratury.
· Resort sprawiedliwości oczekuje od prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta wyjaśnień ws. przeprowadzenia przeszukania u internauty z Nowego Sącza.

Prezydent ani jego kancelaria nie mają wpływu na działania prokuratury - mówi rzecznik prezydenta Marek Magierowski, pytany o sprawę internauty, który umieścił w sieci film żartujący z Andrzeja Dudy. Wyraził nadzieję, że sprawa zostanie szybko wyjaśniona i zakończona.

"Sytuacja jest niezręczna. Pan prezydent ma duże poczucie humoru. Sam śmieje się z różnych dowcipów, które w internecie pojawiają się na jego temat. Dziwna, niezrozumiała sytuacja. Mam nadzieję, że sprawa zostanie dość szybko wyjaśniona i zakończona" - powiedział w czwartek (28 stycznia) Magierowski w radiowych "Sygnałach Dnia".

Podkreślił, że ani prezydent ani jego kancelaria nie mają wpływu na działania prokuratury. "Trudno mi komentować działania prokuratury" - powiedział.

Według doniesień mediów Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu wszczęła śledztwo, które ma wyjaśnić czy film umieszczony w internecie przez nastoletniego internautę z Nowego Sącza znieważył prezydenta Dudę. Film pokazuje moment złożenia wieńca przez prezydenta w dniu 11 listopada przed pomnikiem Romana Dmowskiego, ale nagranie puszczone jest od tyłu i zatytułowane "Pijany Prezydent Andrzej Duda kradnie kwiaty spod pomnika Romana Dmowskiego". Według informacji medialnych w środę policja weszła do domu domniemanego autora klipu i skonfiskowała jego komputer.

Resort sprawiedliwości oczekuje od prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta wyjaśnień ws. przeprowadzenia przeszukania u internauty z Nowego Sącza. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nakaz przeszukania w domu internauty skandalem. "Chcemy, aby takie skandale nie miały miejsca i dlatego chcemy połączyć urząd prokuratora (generalnego - PAP) z ministrem sprawiedliwości, by władza wykonawcza odpowiadała za to, co robi prokuratura, a więc żeby była słusznie krytykowana, jeśli do takiego zdarzenia dojdzie, ale odpowiadając, mogła tego rodzaju sytuacjom zapobiegać" - uzasadniał Ziobro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Jan 2016-01-28 10:11:56
    No tak była strona antykomor i tak samo potraktowana przez organ jak i tego z Nowego Sącza.Widzicie , że niczym się te rządy partiokracji nie różnią.Dążenia Ziobry do połączenia stanowisk ministra i prokuratora generalnego to zamach na władzę w celu jej monopolizacji-idziemy w stronę faszyzmu. Uprzejmie donoszę, że nie jestem członkiem żadnej partii, brzydzę się partiami.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA