REKLAMA

Magierowski o wypowiedzi Mazurek: pani poseł w swojej wypowiedzi przekroczyła granice

 • Autor: pt/pap
 • 30 kwietnia 2017 15:11
Magierowski o wypowiedzi Mazurek: pani poseł w swojej wypowiedzi przekroczyła granice Szef biura prasowego KPRP Marek Magierowski (fot.:youtube.com)

Pani poseł Beata Mazurek w swojej wypowiedzi przekroczyła te granice, których nie powinno się przekraczać, gdy się komentuje działalność głowy państwa - powiedział w niedzielę szef prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski. Nikt żadnych granic nie przekroczył- ocenił z kolei wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Chodzi o wypowiedź rzeczniczki PiS Beaty Mazurek, która listy między prezydentem Andrzejem Dudą a ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem nazwała kurtuazyjnymi. "Być może panowie powinni ze sobą częściej rozmawiać, a nie wymieniać kurtuazyjne listy, z których wynika tylko to, że potem się musimy tłumaczyć, czy tam iskrzy, czy tam nie iskrzy" - powiedziała Mazurek w środę w Radiu ZET.

Do tych słów odniósł się w czwartek w rozmowie z portalem Onet.pl szef prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski. "W zarządzaniu państwem wymiana pism to podstawowy standard" - ocenił. Jak dodał, "według prezydenta Andrzeja Dudy pisemna forma kontaktu między urzędami zazwyczaj nie odpowiada tym osobom, które mają problem z czytaniem. Ten brak można uzupełnić w szkole".

W sobotę w TVN 24 szef prezydenckiego biura prasowego zaznaczył, że prezydent uznaje sprawę za zamkniętą. "Według niego (prezydenta Andrzeja Dudy - PAP) pani poseł Mazurek w swojej wypowiedzi przekroczyła te granice, których nie powinno się przekraczać, gdy się komentuje działalność głowy państwa. Jej wypowiedzi były co najmniej zaskakujące" - ocenił. Podkreślił, że prezydent z ministrem obrony narodowej prowadzili normalną korespondencję urzędową.

Według wiceministra sprawiedliwości Michała Wójcika, który także był gościem TVN 24, żadne granice nie zostały przekroczone. "Państwo wyciągacie czasami pewne zdanie i próbujecie robić z tego taki wielki balon, że coś się nadzwyczajnego dzieje"- mówił.

Wójcik zapewnił, że nic się nie dzieje i dodał, że według niego problemem jest coś innego. "Problemem jest to, że jest konstytucja tak zapisana, jak jest, że zwierzchnikiem sił zbrojnych jest prezydent, a w czasach pokoju tak naprawdę realizuje to zwierzchnictwo przez szefa resortu obrony narodowej" - podkreślił wiceminister sprawiedliwości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • 95 letni emeryt 2017-05-01 19:17:22
  Mam swoje lata i mój wiek zasłużył na szacunek Przez Pana Prezydenta zostałem poniżony wyzwany Gówniarz gdy po wojnie odbudowywałem Warszawe/nosząc cegłe na plecach/A on teraz mi ubliża Dzieli te społeczeństwo Gówniarz do kwadratu co się w tych szkołach nauczyli CHAMSTWA NIE SZANOWANIE LUDZI STARSZYCH 1 maja nie jest po to aby nie szanować ludzi Kto go tak wychował Kto go wybrał BRAK SŁÓW do określenia tego zachowania
 • Noga...prawa 2017-04-30 19:20:04
  Do Rob:Co to jest: PAD? Cokolwiek jest, to od maja 2015r., można w miarę spokojnie położyć się spać, no w miarę, ale zawsze coś! PiS nie daj się...
 • Brawo PiS! 2017-04-30 18:50:27
  Słynna szumowina, oszusta Bata Mazurek morze być ponad prawem, gdyż pozwala jej na chamstwo Jarosław Kaczyński , nie ma żadnych zasad etyki, ośmiesza oficjale publiczne głowę Państwa Polskiego Prezydenta Andrzeja Dudę za złość jaką wyładowywał podczas wypowiedzi w siódmą rocznice katastrofy smoleńskiej. Prawdziwy obraz PiS, ludzie przebudźcie się, tych debili należy pogonić tam gdzie pieprz rośnie.
 • Rob 2017-04-30 17:21:11
  Zostawiłbym już ten temat. Zwłaszcza że doceniam wszystkich Państwa, z zastrzeżeniem że zawsze na pierwszym miejscu PAD.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA