REKLAMA

Magierowski: Rezolucja PE nie sprzyja dialogowi między Polską a UE

  • Autor: PAP/JS
  • 13 kwietnia 2016 18:12
Magierowski: Rezolucja PE nie sprzyja dialogowi między Polską a UE Według Magierowskiego "Parlament Europejski w ostatnich latach ma ogromne trudności ze zdefiniowaniem swojej roli w unijnej architekturze" (fot. youtube.com/TV Republika)

Przyjęcie przez Parlament Europejski rezolucji o sytuacji w Polsce na pewno nie sprzyja dialogowi między polskimi władzami a instytucjami europejskimi - uważa dyrektor prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski.

"Przegłosowanie tej rezolucji na pewno nie sprzyja dialogowi między polskimi władzami a instytucjami europejskimi" - ocenił Magierowski zapytany przez PAP o konsekwencje przyjęcia przez Parlament Europejski rezolucji o sytuacji w Polsce.

Według Magierowskiego "Parlament Europejski w ostatnich latach ma ogromne trudności ze zdefiniowaniem swojej roli w unijnej architekturze". "Zajmuje się często kwestiami +popularnymi+ medialnie, a nie rzeczywiście najważniejszymi dla starego kontynentu. Ochoczo recenzuje prawodawstwo krajów członkowskich, wykraczając niekiedy poza swoje prerogatywy - na przykład w kwestiach obyczajowych" - ocenił szef biura prasowego prezydenta Andrzeja Dudy.

Czytaj też: Rzecznik rządu: PO załatwiło swoje partykularne interesy za pośrednictwem UE i jej instytucji

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA