REKLAMA

Magierowski: Rzepliński dąży do zaognienia sporu wokół TK

  • Autor: PAP/JS
  • 05 sierpnia 2016 08:40
Magierowski: Rzepliński dąży do zaognienia sporu wokół TK Zdaniem Magierowskiego "prezes Rzepliński już dawno przekroczył te granice, których sędzia TK, a przede wszystkim prezes tegoż, przekraczać nie powinien" (fot. youtube.com/TV Republika)

• Prezes TK Andrzej Rzepliński za wszelką cenę dąży do zaognienia sporu o Trybunał - mówił w TVP Info dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.
• Według niego Rzepliński "już dawno przekroczył granice", których sędzia TK nie powinien przekraczać.

Magierowski w programie "Dziś Wieczorem" był pytany o zwołanie przez prezesa Andrzeja Rzeplińskiego posiedzenia TK w trybie niejawnym ws. rozpatrzenia skarg na nową ustawę o Trybunale, która powstała w oparciu o projekt bazowy PiS.

- Prezes Rzepliński za wszelką cenę dąży do zaognienia tego sporu (o TK), który wydawało się, że powoli zmierzał ku końcowi, ale najwyraźniej ten spór jest bardzo prezesowi Rzeplińskiemu potrzebny - podkreślił Magierowski.

Odniósł się również do listu, który w czwartek prezes TK skierował do marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego. Rzepliński w liście zarzucił kłamstwo marszałkowi, który mówił o "zmowie polityków Platformy Obywatelskiej z prezesem Rzeplińskim". W liście Rzepliński napisał m.in.: "Pańska mowa o +przekazaniu+ oraz o +zmowie+ jest kłamstwem, insynuacją. Podobnie jak przyszywanie mi łatki wroga Parlamentu".

Szef biura prasowego Kancelarii Prezydenta uznał, że list ma taki ton, "jakby był napisany ręką polityka". - Ja mam takie wrażenie, że prezes Rzepliński często wkłada togę i kreuje się na taki jednoosobowy sąd ostatniej instancji, który decyduje o tym, która ustawa jest niekonstytucyjna, która jest zła, którzy politycy się dobrze zachowują, a którzy zachowują się źle - podkreślił.

Zdaniem Magierowskiego "prezes Rzepliński już dawno przekroczył te granice, których sędzia TK, a przede wszystkim prezes tegoż, przekraczać nie powinien".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA