REKLAMA

Magierowski: Sprawa powinna być rozpatrywana w pełnym składzie TK

  • Autor: PAP/JS
  • 25 października 2016 14:16
Magierowski: Sprawa powinna być rozpatrywana w pełnym składzie TK Dyrektor biura prasowego prezydenta Marek Magierowski (fot.:youtube.com)

Prezydent Andrzej Duda nie wysłał swojego przedstawiciela na rozprawę ws. nowelizacji ustawy o kuratorach sądowych, gdyż ta sprawa powinna być rozpatrywana w pełnym składzie Trybunału Konstytucyjnego - powiedział szef biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.

Z powodu nieobecności przedstawiciela prezydenta Trybunał Konstytucyjny odroczył we wtorek rozprawę ws. nowelizacji ustawy o kuratorach sądowych. Prezydent skierował tę nowelizację do TK w sierpniu zeszłego roku.

"Pan Prezydent nie wysłał swojego przedstawiciela, gdyż ta sprawa powinna być rozpatrywana w pełnym składzie Trybunału Konstytucyjnego. Tymczasem prezes Andrzej Rzepliński podjął bezprawną decyzję o niedopuszczaniu do orzekania trzech sędziów: Henryka Ciocha, Lecha Morawskiego i Mariusza Muszyńskiego. Prezes Rzepliński uniemożliwia im wypełnianie obowiązków sędziego, mimo iż otrzymują oni pensję" - poinformował Magierowski pytany o powód nieobecności pełnomocnika prezydenta we wtorek w TK.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA