REKLAMA

Magierowski: Uchwała sędziów SN to element eskalacji konfliktu

  • Autor: PAP/JS
  • 27 kwietnia 2016 15:09
Magierowski: Uchwała sędziów SN to element eskalacji konfliktu Magierowski wyraził nadzieję, że uda się ten spór co najmniej załagodzić, jeśli nie rozwiązać(fot. youtube.com/TV Republika)

Uchwała sędziów SN to element eskalacji konfliktu wokół TK; prezydent Andrzej Duda chciałby, aby wszystkie strony sporu poczekały na wyniki pracy zespołu ekspertów powołanego w Sejmie - powiedział szef biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.

We wtorek (27 kwietnia) Zgromadzenie Ogólne Sędziów SN stwierdziło, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego o niekonstytucyjności jakiegoś przepisu, nawet jeśli nie jest opublikowany, uchyla domniemanie jego zgodności z konstytucją. Rzecznik SN wyjaśniał, że uchwała zgromadzenia SN nie ma dla sądów orzekających mocy wiążącej, ale jest "wskazówką", jak dokonywać wykładni prawa.

Czytaj też: Jaki: Sąd Najwyższy postawił się po stronie sporu politycznego

- Decyzja, uchwała sędziów Sądu Najwyższego to element pewnej eskalacji konfliktu, sporu wokół TK, z którym mamy do czynienia. Panu prezydentowi zależy na tym, aby rozmowy na temat rozwiązania tego kryzysu odbywały się w spokojniej atmosferze - powiedział dziennikarzom Magierowski.

- Prezydent wielokrotnie powtarzał, że chciałby, aby wszystkie strony tego sporu poczekały spokojnie na wyniki pracy specjalnego zespołu ekspertów, który został powołany w Sejmie, i przygląda się rekomendacjom Komisji Weneckiej właśnie w sprawie TK - dodał szef prezydenckiego biura prasowego.

Wyraził nadzieję, że uda się ten spór co najmniej załagodzić, jeśli nie rozwiązać. - Żeby ten spór załagodzić, potrzebny jest przede wszystkim spokój - zaznaczył.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA