REKLAMA

Magierowski: Wpłynął wniosek ministra obrony ws. gen. Różańskiego

  • Autor: PAP/JS
  • 16 grudnia 2016 14:53
Magierowski: Wpłynął wniosek ministra obrony ws. gen. Różańskiego Do prezydenta Andrzeja Dudy wpłynął wniosek od szefa MON (fot. Kancelaria Prezydenta/twitter)

Do prezydenta Andrzeja Dudy wpłynął wniosek od szefa MON Antoniego Macierewicza ws. zwolnienia gen. broni Mirosława Różańskiego ze stanowiska dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych - poinformował dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.

W czwartek MON podało, że minister Macierewicz "przyjął dymisję gen. broni Mirosława Różańskiego z pełnionej funkcji i polecił generałowi wykorzystać zaległy urlop".

Później  Biuro Bezpieczeństwa Narodowego podało, że prezydent "12 grudnia br. został poinformowany przez gen. broni Mirosława Różańskiego o złożeniu przez niego wypowiedzenia stosunku służbowego zawodowej służby wojskowej". BBN poinformowało wówczas, że prezydent podejmie decyzję w sprawie zwolnienia gen. Różańskiego po otrzymaniu wniosku od szefa MON.

"Prezydent decyzję podejmie wkrótce" - powiedział Magierowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA