REKLAMA

Majątek Morawieckiego ujawniony, wicepremier ma około 7 milionów zł

  • Autor: GP
  • 12 stycznia 2016 10:24
Majątek Morawieckiego ujawniony, wicepremier ma około 7 milionów zł Minister rozwoju Mateusz Morawiecki (fot. twitter.com)

• Minister rozwoju ma 3,2 mln złotych ulokowane w bankach i 3,8 mln złotych w akcjach.
• Majątek polityka, który odpowiada z gospodarkę kraju to także domy o powierzchni 150 i 180 mkw.
• Oświadczenie zostało opublikowane po dwóch miesiącach od zaprzysiężenia rządu.

Skala zainteresowania oświadczeniem majątkowym przerosła oczekiwania ministra Morawieckiego. Polityk stwierdził, że wobec tak dużego zainteresowania jego majątkiem oświadczenie zostało upublicznione.

- Szanując zainteresowanie opinii publicznej, zdecydowałem się upublicznić to moje oświadczenie - tłumaczył w poniedziałek (11 stycznia) Morawiecki. - Złożyłem je w terminie. Nie mam obowiązku upubliczniania, w związku z tym postąpiłem zgodnie z prawem. Natomiast ze względu na zainteresowanie upublicznię oświadczenie.

Minister zgromadził prawie 3,2 mln złotych gotówki. Pieniądze te są ulokowane na kontach bankowych. Posiada akcje notowane na GPW. Ich wartość zbliża się do 3,84 mln zł. Z tytułu dywidendy wicepremier osiągał w ubiegłym roku dochód w wysokości ponad 31 tys. złotych.

Majątek zamykają dwa domy. Pierwszy ma powierzchnię 100 mkw., na działce o powierzchni ok. 2,8 tys. mkw. Drugi letniskowy dom ma powierzchnię ok. 150 mkw. i położony jest na działce liczącej ok. 0,46 ha. Drugi dom został kupiony na kredyt.

Morawiecki w oświadczeniu majątkowym informuje o współwłasności domu szeregowego o powierzchni ok. 180 mkw. i działki rolnej o wartości ok. 110 tys. zł. Polityk nie osiągnął jednak dochodu z tytułu posiadania tej drugiej nieruchomości.

Na opublikowanie oświadczenia majątkowego nadal nie zgadza się minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Więcej o sprzeciwie ministrów tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Kibol 2016-01-12 20:56:23
    Coś tu nie gra - portal money.pl podaje że ze sprawozdań finansowych banku WBK wynika, że Morawiecki zarobił brutto przez ostatnie 11 lat ponad 33,5 mln zł. To kwota bez premii, jaką obecny wicepremier i minister rozwoju otrzymał lub otrzyma odchodząc z banku. Dom o powierzchni 100m2 nie wygląda na pałac za kilkanaście milionów. Na drugi dom wziął kredyt. Księgowi poważnego banku raczej nie kłamią. A więc trzeba zapytać - co jest grane. Pieniędzy mu nie zazdroszczę, ale niech nas wszystkich traktuje poważnie, a nie jak "ciemną masę" Kurskiego której można wcisnąć każdą bujdę.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA