REKLAMA

Małgorzata Hencel-Święczkowska nowym prezesem Sądu Rejonowego w Sosnowcu

  • Autor: AT
  • 06 listopada 2017 08:31
Małgorzata Hencel-Święczkowska nowym prezesem Sądu Rejonowego w Sosnowcu Małgorzata Hencel-Święczkowska zastąpiła Annę Słysz-Marcinów (fot.ms.gov.pl)

Z dniem 31 października 2017 r. zakończyła się kadencja prezesa Sądu Rejonowego w Sosnowcu - sędzi Anny Słysz-Marcinów. Na wakujące miejsce została powołana sędzia Małgorzata Hencel-Święczkowska - poinformowało Ministerstwo Sprawiedliwości.

Sędzia Hencel-Święczkowska w Sądzie Rejonowym w Sosnowcu pracuje od 18 lat. Pełniła tam funkcję Kierownika Sekcji Wykonawczej, a od lat jest wiceprzewodniczącą Wydziału III Karnego. Specjalizuje się w sprawach z zakresu przestępczości gospodarczej, w szczególności oszustw podatkowych.

Z danych lustracji przeprowadzonej od 2010 r. wynika, że w przypadku połowy spraw, które trafiają do pani sędzi Hencel-Święczkowskiej, wyroki wydaje w trzy miesiące. Ponadto wyroki te charakteryzują się ponad 80-procentową stabilnością, co oznacza, że właśnie ponad 80 procent z nich jest utrzymywana w sądzie odwoławczym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA