REKLAMA

Małgorzata Tracz i Marek Kossakowski nowymi szefami Partii Zieloni

  • Autor: PAP/AS
  • 21 lutego 2016 13:11
Małgorzata Tracz i Marek Kossakowski nowymi szefami Partii Zieloni Adam Ostolski i Małgorzata Tracz, obecni przewodniczący Partii Zieloni (fot. partiazieloni.pl)

Małgorzata Tracz i Marek Kossakowski będą przewodniczyli Partii Zieloni - poinformował w sobotę 20 lutego wieczorem rzecznik ugrupowania rzecznik Maciej Józefowicz.

W ten weekend w Warszawie odbywa się sprawozdawczo-wyborczy Kongres Partii Zieloni, którego celem - poza wyborem nowych władz partii - ma być wytyczenie ścieżki rozwoju zielonego projektu w Polsce na najbliższe lata.

Jak poinformował PAP Józefowicz, ponownie na przewodniczącego ugrupowania została wybrana Małgorzata Tracz. Zielonym będzie z nią współprzewodniczył Marek Kossakowski.

Małgorzata Tracz z wykształcenia jest polonistką i specjalistką stosunków międzynarodowych. Prowadzi szkolenia dotyczące m.in. organizacji i kultury pracy. Była liderką listy Zjednoczonej Lewicy we Wrocławiu w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych.

Marek Kossakowski to przewodniczący warszawskiego koła Zielonych; dziennikarz; w czasach PRL-u działał w opozycji demokratycznej.

Jak powiedział rzecznik Partii Zieloni, podczas kongresu ma być też przyjęty nowy dokument programowy ugrupowania, który uwzględni zmiany, jakie zaszły w życiu publicznym przez lata działalności Zielonych oraz zdefiniuje "zieloną politykę" w Polsce na najbliższe lata.

Partia Zieloni istnieje od 2003 roku. W programie kładzie nacisk m.in. na sprawy środowiskowe, sprawiedliwość społeczną oraz zrównoważony rozwój.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA