REKLAMA

Małgorzata Wasserman kandydatem prezesa Kaczyńskiego na szefa komisji śledczej Amber Gold

  • Autor: PAP/GP
  • 16 maja 2016 12:51
Małgorzata Wasserman kandydatem prezesa Kaczyńskiego na szefa komisji śledczej Amber Gold Posłanka Wasserman w studio telewizyjnym. (fot.:youtube.com)

Poseł PiS Małgorzata Wasserman jest "bardzo poważnym kandydatem" na szefa komisji śledczej, która ma zostać powołana w Sejmie w celu wyjaśnienia afery Amber Gold - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Według niego powołanie komisji to kwestia tygodni.

- Nie ma w tej chwili ostatecznej decyzji, rozważamy różne możliwości. Sądzę, że bardzo poważnym kandydatem jest pani Małgorzata Wasserman, ale decyzji ostatecznej w tej sprawie nie ma - mówił na poniedziałkowej konferencji prasowej Kaczyński, pytany o to, kto może zostać szefem komisji śledczej.

- Natomiast jeżeli chodzi o wniosek, to trzeba jeszcze poczynić pewne przygotowania, bo komisja ma sens wtedy, kiedy jest przygotowana, kiedy może od razu przystąpić do pracy, a to na pewno troszkę potrwa, ale proszę się nie niecierpliwić - komisja będzie - dodał.

W jego ocenie komisja pokaże Polsce, Polakom bardzo wiele interesujących i jednocześnie wstrząsających dla tych, którzy popierali tę władzę, która była poprzednio.

Dopytywany o termin powołania komisji odparł, że jest to kwestia tygodni.

W środę w Sejmie premier Beata Szydło oraz poszczególni ministrowie przedstawili wyniki raportu oceniającego rządy PO-PSL. Premier zapowiedziała, że zwróci się o powołanie komisji śledczej ws. Amber Gold.

Czytaj: Antoni Macierewicz skomentował list byłych ministrów obrony

Amber Gold to firma, która miała inwestować w złoto i inne kruszce. Działała od 2009 r., a klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji - od 6 do nawet 16,5 proc. w skali roku - które znacznie przewyższało oprocentowanie lokat bankowych. 13 sierpnia 2012 r. firma ogłosiła likwidację, tysiącom swoich klientów nie wypłaciła powierzonych jej pieniędzy i odsetek od nich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Prokurator z Podkarpacia 2016-05-27 00:36:51
    Ciekawe - pozytywny odczyn Wassermana oznacza że badany ma syfa. Czy to odnosi się również do tych o których pozytywnie wypowiada sie p. posłanka?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA