REKLAMA

Małgorzata Wassermann: 9 stycznia przesłuchanie b. szefa MSW Jacka Cichockiego

  • Autor: PAP/JS
  • 14 grudnia 2017 16:40
Małgorzata Wassermann: 9 stycznia przesłuchanie b. szefa MSW Jacka Cichockiego Przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS) (fot. youtube.com)

Sejmowa komisja śledcza przesłucha byłego szefa MSW Jacka Cichockiego na pierwszym posiedzeniu po Nowym Roku, czyli 9 stycznia - poinformowała przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS).

Początkowo Cichocki miał stanąć przed komisją 12 grudnia, ale ze względu na to, że w tym dniu premier Mateusz Morawiecki wygłaszał w Sejmie expose, posiedzenie komisji zostało odwołane.

"Przesłuchanie Jacka Cichockiego zaplanowaliśmy na pierwsze posiedzenie komisji w nowym roku, 9 stycznia" - powiedziała Wassermann. Jak dodała dzień później - 10 stycznia - zeznania złożyć ma m.in. b. szef CBA Paweł Wojtunik.

Twórca Amber Gold, Marcin P. składając w czerwcu zeznania przed komisją śledczą, stwierdził, że ówczesny doradca zarządu Amber Gold Emil Marat uprzedzał go o czynnościach ABW związanych z jego spółką. Dodał też, że Marat mówił mu o możliwości wykorzystania kontaktów z politykami z KPRM. Według Marcina P., być może powoływał się on na ówczesnego szefa MSW Jacka Cichockiego, a wcześniej sekretarza kolegium ds. służb specjalnych.

W połowie września Marat zeznając przed komisją przyznał, że wraz ze współpracującym z Amber Gold adwokatem Pawłem Kunachowiczem rozważali spotkanie z Cichockim i rozmowę na temat tego, jak firma Amber Gold i linie OLT Express są "rozbijane". Zaznaczył jednak, że P. nie naciskał na taką rozmowę.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA