REKLAMA

Małgorzata Wassermann: Powołamy nowych członków komisji ds. Amber Gold i pracujemy dalej

  • Autor: PAP/JS
  • 18 grudnia 2017 21:13
Małgorzata Wassermann: Powołamy nowych członków komisji ds. Amber Gold i pracujemy dalej Szefowa sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann (fot. youtube/TV Republika)

Powołamy nowych członków komisji i pracujemy dalej - powiedziała szefowa sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann (PiS), po tym gdy dwoje dotychczasowych członków komisji, posłowie PiS Marek Suski i Joanna Kopcińska, przeszło do pracy w kancelarii premiera.

W poniedziałek (18 grudnia) premier Mateusz Morawiecki poinformował, że Suski od wtorku będzie szefem jego gabinetu politycznego, a Kopcińska będzie rzecznikiem rządu.

Suski i Kopciński od lipca 2016 r. zasiadali w sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold. "W miejsce Marka Suskiego i Joanny Kopcińskiej powołamy dwóch nowych członków komisji" - powiedziała Wassermann. "Powołamy nowych członków komisji i pracujemy dalej" - dodała.

O konieczność zmian w składzie komisji śledczej pytany był poniedziałek też premier Morawiecki. "Tam trzeba będzie znaleźć, co nie będzie łatwe, równie dobrych członków tej komisji" - powiedział szef rząd podczas konferencji prasowej. "Tutaj rzeczywiście będzie potrzebne zastępstwo" - dodał.

Komisja śledcza powołana została w lipcu ubiegłego roku do zbadania i ocenienia prawidłowości i legalności działań podejmowanych wobec Amber Gold przez: rząd, w szczególności ministrów finansów, gospodarki, infrastruktury, spraw wewnętrznych, sprawiedliwości i podległych im funkcjonariuszy publicznych.

Do zadań komisji należy też zbadanie działań, jakie podejmowali w sprawie spółki: prezes UOKiK, Generalny Inspektor Informacji Finansowej, prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego, a także prokuratura oraz organy powołane do ścigania przestępstw, w szczególności szefowie ABW i CBA oraz Komendant Główny Policji i podlegli im funkcjonariusze publiczni. Komisja śledcza ma także zbadać działania podejmowane ws. Amber Gold przez Komisję Nadzoru Finansowego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • PiS oszuści złodzieje !!! 2017-12-18 23:54:33
    Żona Marcina P już urodziła?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA