REKLAMA

Małgorzata Zwiercan straci immunitet?

  • Autor: PAP/JS
  • 02 października 2017 16:51
 Małgorzata Zwiercan straci immunitet? Małgorzata Zwiercan zagłosowała za Kornela Morawieckiego. Wówczas oboje byli w klubie Kukiz '15, a Sejm wybierał sędziów TK (fot.:PTWP)

Do marszałka Sejmu trafił wniosek o uchylenie immunitetu posłance Małgorzacie Zwiercan w związku z głosowaniem za innego posła - skierowała go warszawska prokuratura okręgowa za pośrednictwem Prokuratora Generalnego.

Prokuratura okręgowa, która prowadzi śledztwo w tej sprawie, wystąpiła z takim wnioskiem za pośrednictwem Prokuratury Generalnej. "Chodzi o zachowanie, do jakiego doszło w trakcie głosowania podczas 16 posiedzenia Sejmu, 14 kwietnia 2016 r." - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie rzecznik Łukasz Łapczyński.

Zwiercan, wówczas posłanka Kukiz'15, zagłosowała za swojego partyjnego kolegę - Kornela Morawieckiego, podczas głosowań nad wyborem sędziego TK. Po tym zdarzeniu została wykluczona z partii. Obecnie jest w kole poselskim Wolni i Solidarni. Śledztwo prowadzone przez warszawską prokuraturę dotyczy przekroczenia uprawnień służbowych przez funkcjonariusza publicznego - posłanki na Sejm RP.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA