REKLAMA

Maliszewski: Hanna Gronkiewicz-Waltz problemem dla Platformy Obywatelskiej

  • Autor: PAP/AT
  • 28 września 2017 08:27
Maliszewski: Hanna Gronkiewicz-Waltz problemem dla Platformy Obywatelskiej PiS będzie w trakcie wyborów samorządowych grillować prezydent Warszawy - powiedział Maliszewski (Hanna Gronkiewicz-Waltz, fot.facebook.com/hanna.gronkiewiczwaltz)

Pani prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz uosabia przywary Platformy Obywatelskiej  - powiedział prof. UKSW Norbert Maliszewski.

• Pani prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz jest problemem wizerunkowym Platformy Obywatelskiej - uważa Maliszewski.

• I to będzie największy problem, jeśli chodzi o wybory samorządowe - zaznacza.

• Uosabia ona przywary tego ugrupowania - wyjaśnia.

"Pani prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz jest problemem wizerunkowym Platformy i to będzie największy problem, jeśli chodzi o wybory samorządowe, z tego względu, że uosabia przywary tego ugrupowania" - powiedział prof. UKSW Norbert Maliszewski.

Jego zdaniem, dla Prawa i Sprawiedliwości problemy w Warszawie będą istotnym tematem w samorządowej kampanii wyborczej, "aby udowodnić, że ta dobra zmiana nie tylko powinna zajść w parlamencie, ale i w samorządach".

Jak stwierdził: "Prawo i Sprawiedliwość, jak to się mówi popularnie, będzie w trakcie wyborów samorządowych grillować panią prezydent". "Będzie mowa o ogromnych sumach, które straciło miasto w procesie reprywatyzacji, będą pokazywane zdjęcia, w których będzie mowa o tym, że pani prezydent kłamie, a także mieszkańcy, którzy zostali wyrzuceni na bruk" - wyliczał.

Czytaj też: Urząd Skarbowy ściągnął grzywny z konta prezydent Warszawy

Według Maliszewskiego wyborom samorządowym będą towarzyszyły ogromne emocje, będzie "sporo argumentów, ogromna broń w trakcie wyborów samorządowych, która czeka i z pewnością będzie użyta przez Prawo i Sprawiedliwość".

W ocenie eksperta do zmiany prezydent Warszawy mogą być przekonani "zwykli Kowalscy". "Pani prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz nie stawia się przed komisją (weryfikacyjną ds. stołecznej reprywatyzacji - red.), a taki przeciętny wyborca myśli, iż nie stawia się z tego względu, że ukrywa jakieś fakty, nie konfrontuje się z wypowiedziami swoich współpracowników, które stawiają ją w niekorzystnym świetle" - tłumaczył. I dodał: "Co więcej, zasłania się jakimiś kruczkami prawnymi".

Ekspert podkreślił, że Platforma Obywatelska w tej sytuacji ma niewielkie pole manewru. "Jest tylko zarządzanie kryzysowe i odwoływanie się do niechęci tego wielkomiejskiego, liberalnego elektoratu do Prawa i Sprawiedliwości" - powiedział.

Zdaniem Maliszewskiego, jeżeli podczas kampanii wyborczej "będzie mowa o tym, co się działo w trakcie ostatnich lat za rządów prezydentów z Platformy, to wynik może być dla tej partii z pewnością mniej korzystny niż w poprzednich wyborach".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Mieszko 2017-09-29 19:25:06
    Ta Pani jest problemem sama dla siebie
  • Idź precz babo 2017-09-28 15:12:42
    bufetowa nie jest problemem już chyba całkowicie skompromitowanej partii oszustów. Ona jest problemem wszystkich Polaków.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA