REKLAMA

Marcin Kierwiński: aresztowanie Gawłowskiego rozpoczyna polowanie na polityków opozycji

 • Autor: PAP/AH
 • 16 kwietnia 2018 09:23
Marcin Kierwiński: aresztowanie Gawłowskiego rozpoczyna polowanie na polityków opozycji Marcin Kierwiński odnosząc się do aresztowania posła Gawłowskiego stwierdził, że w Polsce "rozpoczęło się polowanie na polityków opozycji". (fot. PTWP)

Aresztowanie sekretarza generalnego PO Stanisława Gawłowskiego rozpoczyna polowanie na polityków opozycji - ocenił poseł Platformy Marcin Kierwiński. Według niego pod rządami PiS sytuacja w polskim sądownictwie "nie jest normalna".

W niedzielę szczeciński sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie sekretarza generalnego PO Stanisława Gawłowskiego.

Kierwiński odnosząc się do tego aresztowania stwierdził w poniedziałek w PR24, że w Polsce "rozpoczęło się polowanie na polityków opozycji". Jak dodał, nie będzie krytykował decyzji sądu. - Natomiast nie sposób nie opisywać rzeczywistości, a rzeczywistość jest taka, że po prokuraturze, po służbach specjalnych, po skoku na Trybunał Konstytucyjny, PiS z jakichś powodów zainteresował się sądami - zaznaczył polityk PO.

Według niego pod rządami PiS sytuacja w polskim sądownictwem "nie jest normalna".

- Jeżeli zarzuty wobec Gawłowskiego oparte są na zeznaniach trzech osób, które same mają problemy z prawem, niektóre z nich siedziały i były związane blisko z PiS-em, to ja wiem, że w tych zarzutach czai się gigantyczna manipulacja - podkreślił Kierwiński.

Lider PO Grzegorz Schetyna napisał w niedziele wieczorem na Twitterze, że w poniedziałek w Szczecinie odbędzie się wspólne posiedzenie Zarządu Krajowego PO, władz klubu parlamentarnego oraz zarządu zachodniopomorskiej Platformy, której szefem jest obecnie Gawłowski. - Podejmiemy działania związane z nieuzasadnionym aresztowaniem sekretarza generalnego największej partii opozycyjnej w Polsce - napisał Schetyna.

Kierwiński pytany dlaczego Schetyna określił aresztowanie Gawłowskiego nieuzasadnionym odparł: "jeżeli z jednej strony mamy polityka opozycyjngego, który sam zgłasza się do prokuratury, chce zeznawać, chce odpowiadać na wszelkie wątpliwości i robi to dwa dni po tym jak CBA przeszukało jego mieszkanie i przez 4 miesiące nic się kompletnie nie dzieje (...), a z drugiej strony jest senator Stanisław Kogut(PiS) oskarżony o wielotysięczne łapówki i PiS go broni, no to już jest pewna nierówność".

W ocenie Kierwińskiego Stanisław Gawłowski bardzo celnie "przez te 4 miesiące od czasu, kiedy CBA nawiedziło go o 6 nad ranem do swojego zatrzymania punktował błędy prokuratury".

Stanisław Gawłowski został zatrzymany w piątek; tego dnia usłyszał też w prokuraturze pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym. Dotyczą one okresu, kiedy Gawłowski był wiceministrem ochrony środowiska w rządach PO-PSL. Miał wówczas przyjąć jako łapówkę co najmniej 175 tysięcy złotych w gotówce, a także dwa zegarki o wartości prawie 25 tysięcy złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • WoWa 2018-04-16 12:43:46
  Oskarżyć można każdego. Najlepiej przed wyborami i znanego polityka opozycji. A uniewinnić z braku dowodów najlepiej już po wyborach. Chamstwo i drobnomieszczaństwo.
 • Komuna wróciła 2018-04-16 11:01:31
  Do Policzmy Głosy: A może by tak pisuarowy trollu jakieś dowody? Twoja ukochane partia przed wyborami znowu urządza spektakl nienawiści a później się okaże że nie było dowodów (chyba że ziobro tak już panuje nad sędziami że zrobią co zechce). Komuna się przypomina jako że
 • Policzmy Głosy 2018-04-16 10:26:31
  Oj Kierwiński matołku z małym móżdzkiem. Miro niewinny. Rycho niewiny. Zdzicho niewinny. Sawicka niewinna. Wasz sędzia ze stacji niewinny. A teraz Staszek też niewinny. A na metr w głąb przekopaliście tą ziemie z całą starannością czy nie?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA