REKLAMA

Marcin Kierwiński o kandydaturze Trzaskowskiego: Mam nadzieję, że Nowoczesna ostudzi język

  • Autor: PAP/AT
  • 03 listopada 2017 08:59
Marcin Kierwiński o kandydaturze Trzaskowskiego: Mam nadzieję, że Nowoczesna ostudzi język Jest wiele miejsc i wiele miast, gdzie mamy szansę dogadania takiej wspólnej reprezentacji z Nowoczesną - powiedział poseł PO (Marcin Kierwński, fot.youtube)

W Warszawie, naszym zdaniem, przedstawiamy najlepszego kandydata. Warto, aby Nowoczesna popatrzyła także na sondaże, popatrzyła na szansę tego, kto może zatrzymać PiS i wtedy zrozumie, że Rafał Trzaskowski jest najlepszym kandydatem - powiedział poseł PO Marcin Kierwiński.

• Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna oświadczył, że chciałby żeby Rafał Trzaskowski był kandydatem PO i całej zjednoczonej opozycji w wyborach na prezydenta Warszawy.

• Takie deklaracje na pewno nie ułatwiają rozmów koalicyjnych - skomentował decyzję Schetyny lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

• Mam nadzieję, że po ogłoszeniu kandydatury Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy emocje ze strony Nowoczesnej wygasną i wrócimy do rozmowy o wspólnych listach - powiedział poseł PO Marcin Kierwiński.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna oświadczył w czwartek, że chciałby żeby Rafał Trzaskowski był kandydatem PO i całej zjednoczonej opozycji w wyborach na prezydenta m.st. Warszawy. Wcześniej Nowoczesna zapowiedziała, że jej kandydatem na to stanowisko będzie członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Paweł Rabiej.

Czytaj też: Spór wokół kandydatury Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru odnosząc się do decyzji Schetyny podkreślił w portalu Onet.pl: "Takie deklaracje na pewno nie ułatwiają rozmów koalicyjnych. Uważamy, że optymalnym kandydatem powinien być ktoś, kto nie ma powiązań z tym, co się działo w Warszawie, z reprywatyzacją, z (prezydent stolicy) Hanną Gronkiewicz-Waltz".

Rafał Trzaskowski (fot. PTWP)

"Szanuję Rafała Trzaskowskiego, ale myślałem, że wspólnych kandydatów nie będziemy wybierać poprzez medialne deklaracje" - oświadczył Petru. Przyznał jednocześnie, że rozmowy koalicyjne "trzeba nadal prowadzić". Szefowa klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer powiedziała w czwartek, że jej klub jest zaskoczony inicjatywą PO. Dodała, że Trzaskowski jest kandydatem nieustalonym z nikim ze "zjednoczonej opozycji"; oceniła, że "takie ogłaszanie kandydata" nie pomoże w rozmowach koalicyjnych

Kierwiński pytany w Radiowej Jedynce, czy po ogłoszeniu przez PO kandydatury Trzaskowskiego na prezydenta stolicy rozmowy z Nowoczesną nadal trwają wyraził nadzieję, że "emocje ze strony Nowoczesnej szybko wygasną, że trochę ostudzą swój język". "I wrócimy do rozmowy o wspólnych listach" - zaznaczył. "Jest wiele miejsc i wiele miast, gdzie mamy szansę dogadania takiej wspólnej reprezentacji" - dodał poseł PO.

"W Warszawie, naszym zdaniem, przedstawiamy najlepszego kandydata. Warto, aby Nowoczesna popatrzyła także na sondaże, popatrzyła na szansę tego, kto może zatrzymać PiS i wtedy zrozumie, że Rafał Trzaskowski jest najlepszym kandydatem" - stwierdził Kierwiński.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA