REKLAMA

Marcin Święcicki: Wezmę udział w Forum Europa-Ukraina; bojkot to "absurdalna eskalacja"

  • Autor: PAP/JS
  • 26 stycznia 2017 20:34
Marcin Święcicki: Wezmę udział w Forum Europa-Ukraina; bojkot to "absurdalna eskalacja" Poseł Marcin Święcicki (PO) fot. mat. pras.

Wezmę udział w rozpoczynającym się w piątek (27 stycznia) Forum Europa-Ukraina w Rzeszowie; jego bojkot to absurdalna eskalacja - powiedział poseł Marcin Święcicki (PO).

Wcześniej o odwołaniu udziału parlamentarzystów w Forum w związku z zakazem wjazdu na Ukrainę dla prezydenta Przemyśla Roberta Chomy informował szef sejmowej komisji łączności z Polakami za granicą i przewodniczący polsko-ukraińskiej grupy parlamentarnej Michał Dworczyk (PiS).

"Do momentu rozwiązania problemu zakazu wjazdu prezydenta Chomy tego rodzaju kontakty zostają zawieszone. W związku z tym parlamentarzyści, którzy mieli jechać na Forum - marszałek, wicemarszałek, przewodniczący Grupy Bilateralnej, nie jadą" - powiedział Dworczyk, który jest przewodniczącym sejmowej komisji łączności z Polakami za granicą.

W X Forum Europa-Ukraina w Rzeszowie, poświęconym m.in. modernizacji i rozwojowi potencjału Ukrainy, zgodnie z zapowiedzią, mieli uczestniczyć m.in.: marszałek Sejmu Marek Kuchciński, wicemarszałek Ryszard Terlecki, marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Święcicki, który znajduje się wśród gości Forum pytany, czy wybiera się na to spotkanie do Rzeszowa odpowiedział twierdząco. "Bojkot dorocznego Forum organizowanego w Polsce przez polską organizację to absurdalna eskalacja. Nie tak prowadzi się dialog i szuka rozwiązań dla trudnych spraw czy incydentów" - podkreślił.

 Na Forum wybiera się także prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

"Pojadę na Forum Europa-Ukraina w Rzeszowie" - poinformował Szczerski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA