REKLAMA

Marcinkiewicz: Szydło ma gorzej. Ja miałem większy wpływ na skład rządu

  • Autor: AT
  • 05 listopada 2015 09:30
Marcinkiewicz: Szydło ma gorzej. Ja miałem większy wpływ na skład rządu - Beata Szydło jest mocno podległa Jarosławowi Kaczyńskiem - uważa Kazimierz Marcinkiewicz (fot.marcinkiewicz.org)

- Kariera premier Beaty Szydło potrwa do roku. Na wiele pytań kompletnie nie odpowiada i nie ma żadnego pomysłu, a premier musi się znać na wszystkim - uważa były premier Kazimierz Marcinkiewicz.

Kazimierz Marcinkiewicz uważa, że sytuacja przyszłej premier Beaty Szydło jest dużo gorsza niż była jego.

- Bardzo duży atak na nią został przypuszczony przez zakon PC, to ci, którzy są z Jarosławem Kaczyńskim od wieków. Oni przyszli do prezesa i namawiali go, żeby został premierem. On jednak nie chce. Przynajmniej na razie – powiedział w RMF FM były premier.

Jego zdaniem kariera Beaty Szydło na stanowisku premiera potrwa do roku.

- Na wiele pytań kompletnie nie odpowiada i nie ma żadnego pomysłu, a premier musi się znać na wszystkim – zauważył były premier na antenie radia RMF FM.

Dodaje, że sytuacja Szydło od jego sytuacji różni się tym, że on miał dużo większy wpływ na to, kto znalazł się w rządzie.

- Byłem zbyt niezależny i to mnie zjadło. Dziś bym już tak niezależny nie był. Beata Szydło musi być mniej niezależną, niż ja byłem. Dzwoniłem za rzadko do prezesa – komentuje w RMF FM.

Dodaje, że Beata Szydło właśnie dlatego została wciągnięta do ścisłych władz Prawa i Sprawiedliwości, bo jest mocno podległa Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)
REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA