REKLAMA

Marek Jakubiak wicemarszałkiem Sejmu zamiast Stanisława Tyszki?

  • Autor: PAP/AT
  • 07 listopada 2017 10:15
Marek Jakubiak wicemarszałkiem Sejmu zamiast Stanisława Tyszki? Marek Jakubiak przyznał, że z Tyszką trzeba bardzo poważnie porozmawiać - powiedział (Stanisław Tyszka, fot.Facebook)

Ze Stanisławem Tyszką trzeba bardzo poważnie porozmawiać. Ale to są nasze wewnętrzne sprawy i nie dotyczą one odwołania czy nieodwołania – powiedział wiceszef klubu Kukiz’15 Marek Jakubiak pytany czy Kukiz'15 chce złożyć wniosek o cofnięcie rekomendacji dla Tyszki na funkcji wicemarszałka Sejmu.

• Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka musi podjąć męską decyzję, czy będzie kandydatem Kukiz'15 na prezydenta Warszawy – powiedział Jakubiak.

• Oczekuję, że Tyszka stanie przed mikrofonem i powie to wyraźne, skracając spekulacje - podkreślił.

• Pytany o zastąpienie Tyszki na stanowisku marszałka Markiem Jakubiakiem, powiedział, że są pewne wewnętrzne sprawy w klubie.

• Zaznaczył jednak, że nie ma takiego zamiaru, by odwoływać Tyszkę, bo - jak podkreślił - przede wszystkim to Sejm powołuje marszałka na nie klub.

Jakubiak odniósł się w "Poranku TOK FM" m.in. do kwestii wewnętrznych w klubie Kukiz'15. "Fakt" napisał we wtorek (7 listopada), że część posłów ruchu Pawła Kukiza chce złożyć wniosek o cofnięcie rekomendacji dla Tyszki na funkcji wicemarszałka Sejmu. "Frakcja tzw. narodowców widzi na tym fotelu Marka Jakubiaka. W przeciwnym razie grożą odejściem" - podaje gazeta.

Pytany o tę sprawę Jakubiak, powiedział, że są pewne "wewnętrzne sprawy w klubie". Zaznaczył jednak, że "nie ma takiego zamiaru, by odwoływać Tyszkę, bo - jak podkreślił - "przede wszystkim to Sejm powołuje marszałka na nie klub".

Czytaj też: Kto ma największą szansę na stanowisko prezydenta Warszawy

Wiceszef klubu Kukiz'15 przyznał jednak, że z Tyszką trzeba "bardzo poważnie porozmawiać". "Ale to są nasze wewnętrzne sprawy i nie dotyczą one odwołania czy nieodwołania; tu chodzi ogólnie o całokształt" - podkreślił Jakubiak. "Też chodzi o to, żeby marszałek Tyszka podjął męską decyzję, czy kandyduje na prezydenta Warszawy" - dodał Jakubiak. Jego zdaniem brak takiego oświadczenia "powoduje spekulacje, które następnie powodują różnego rodzaju napięcia".

Czytaj też: Tyszka: Kukiz'15 nie planuje przekształcać się w partię polityczną

"Mam nadzieję, że pan marszałek Tyszka w tym tygodniu podejmie taką męską decyzję i ogłosi, czy kandyduje na prezydenta Warszawy, wtedy będzie wszystko jasne" - zaznaczył Jakubiak.

Dopytywany, czy jeśli Tyszka nie zdecyduje się na start, wówczas sam pomyśli o kandydowaniu, Jakubiak przyznał, że "kiedyś o tym myślał". "Ale teraz już znacznie mniej myślę na ten temat, dlatego że zrobiłem miejsce marszałkowi Tyszce" - zaznaczył wiceszef klubu Kukiz'15.

Zastrzegł jednak, że w polityce "nigdy nie należy mówić nigdy". "Ale nie mówię tego ze świadomością, że podejmę się kandydowania, bo Tyszka jest kandydatem Kukiz'15 i oczekuję, że stanie przed mikrofonem i to powie wyraźnie, skracając spekulacje" - powiedział Jakubiak.

Polityk odniósł się także do kwestii barku porozumienia pomiędzy Platformą Obywatelską a Nowoczesną w sprawie wystawienia wspólnego kandydata na prezydenta Warszawy. W jego ocenie deklaracja obu partii, że będą iść razem do wyborów, a następnie informowanie, że kandydatem Nowoczesnej jest Paweł Rabiej, a Platformy - Rafał Trzaskowski, to sytuacja "kuriozalna" i "na dłuższą metę nie do przyjęcia".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • eroides 2017-11-07 13:28:20
    Prawda jest taka, że w ostatnim czasie to nie Kukiz'15 opuściło kilku posłów, ale rozpoczął się rozkład Endecji tworzonej przez Jakubiaka. Ostatnia wypowiedź Posła Adruszkiewicza dotycząca koalicji Kukiz'15 i PiS w Warszawie dolała oliwy do ognia., działanie te wewnątrz struktur Kukiz'15 zostały odebrane jako celowe szkodzenie integralności struktur terenowych Kukiz'15 w Warszawie. Wygląda na to, marek Jakubiak licytuje szlema mając na stoliku same bloty.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA