REKLAMA

Marek Jakubiak z Kukiz'15 ostro o kongresie PiS i obradach PO

  • Autor: PAP/KDS
  • 01 lipca 2017 17:52
Marek Jakubiak z Kukiz'15 ostro o kongresie PiS i obradach PO Marek Jakubiak, poseł Kukiz'15 (fot. Browary Regionalne Jakubiak)

Kongres PiS, to czysty PR, politycy tej partii przyjęli narrację Edwarda Gierka, że jest dobrze, a będzie lepiej - ocenił poseł Marek Jakubiak (Kukiz'15). Rada Krajowa PO - jego zdaniem - pokazała, że Platforma potrafi tylko krytykować, a nie przedstawia swoich propozycji.

Poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak stwierdził, że na sobotnim kongresie PiS nie usłyszał ani jednego zdania o reformie gospodarczej. "Były wypowiedzi o budowaniu mostów, czy lepszym i szybszym internecie, a gdzie gospodarka? To był czysty PR" - podkreślił.

Jak dodał, politycy PiS nie mówili o przychodach i oszczędnym państwie. "Jestem zdumiony, że PiS tak łatwo przyjmuje narrację Edwarda Gierka z lat 70., taką retorykę - jest dobrze, będzie jeszcze lepiej" - zaznaczył.

Jakubiak zaapelował do wicepremiera Mateusza Morawieckiego, aby nie chwalił się nie swoimi sukcesami. "Sukcesy są polskiej przedsiębiorczości, a nie Morawieckiego. W okresie sprawowania władzy Morawiecki nie pomógł przedsiębiorcom, więc nie wiem, skąd się bierze jego dobry humor" - podkreślił.

Z kolei wicepremier Jarosław Gowin - jak ocenił Jakubiak - przywłaszczył sobie projekt zmniejszenia VAT dla małych przedsiębiorców. "W tej chwili nad tym projektem pracują cztery organizacje w zespole wspierania polskiej przedsiębiorczości, więc pytanie, dlaczego Gowin przywłaszcza pomysł innych" - mówił poseł Kukiz'15.

Zdaniem Jakubiaka Platforma musi zmienić swoje podejście, bo nie może być cały czas w kontrze do PiS. "Jeśli Platforma nie będzie przedstawiała swoich pomysłów, nie będzie reformatorska, to polegnie. Ile razy można mówić, że ktoś wszystko robi źle, przecież sami rządzili 8 lat. Politycy Platformy idą ciemną, ślepą ulicą, którą sami sobie wybudowali" - podkreślił poseł Kukiz'15.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Jakubiak otrzeźwiej 2017-07-03 08:53:47
    Marek Jakubiak, zamiast bezmyślnie politykować i wypowiadać się głupio na pewne tematy, niech lepiej zajmie się produkcją piwa, do czego lepiej się nadaje.
  • martin 2017-07-02 21:28:33
    Jakubiak przestań już pic te swoje piwsko bo ci mozg zamula , przestań sie wymądrzać i nie opowiadaj bzdetów .REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA