REKLAMA

Marek Kuchciński i Kornel Morawiecki kandydatami na marszałka Sejmu

  • Autor: PAP/em
  • 12 listopada 2015 16:28
Marek Kuchciński i Kornel Morawiecki kandydatami na marszałka Sejmu Marek Kuchciński (PiS) został zgłoszony jako kandydat na marszałka Sejmu (fot. marekkuchcinski.pl)

Na stanowisko marszałka Sejmu zgłoszono dwóch kandydatów - Marka Kuchcińskiego (PiS) i Kornela Morawieckiego (klub Ruch Kukiz'15).

Wybór marszałka Sejmu przeprowadzi marszałek senior Kornel Morawiecki. Kandydata na marszałka Sejmu może zgłosić co najmniej 15 posłów. Poseł może poprzeć tylko jedną kandydaturę. Sejm wybiera marszałka bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

Po wyborze marszałek Sejmu obejmie przewodnictwo obrad. Według informacji PAP, później ogłoszona zostanie godzinna przerwa.

Następnie Sejm, w drodze uchwały, ustali także liczbę wicemarszałków. Projekt uchwały w tej sprawie może wnieść co najmniej 15 posłów. Zwyczajowo w Prezydium Sejmu reprezentowane są wszystkie kluby poselskie.

Marszałek Sejmu zarządzi wybór wicemarszałków. Procedura ich wyboru jest analogiczna jak ta przy wyborze marszałka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA