REKLAMA

Marek Magierowski: Droga sądowa jedną z możliwości; prezydent proponuje rozwiązanie systemowe ws spreadów

  • Autor: PAP/JS
  • 10 lutego 2017 16:20
Marek Magierowski: Droga sądowa jedną z możliwości; prezydent proponuje rozwiązanie systemowe ws spreadów Magierowski zaznacza, że prezydent wielokrotnie podkreślał, iż jego propozycje mają za zadanie ulżyć osobom poszkodowanym przez banki (fot.fotolia)

Droga sądowa jest jedną z możliwości wykorzystywaną przez tzw. frankowiczów, projekt prezydencki proponuje systemowe rozwiązanie ws. spreadów; nie ma tu sprzeczności - powiedział dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta RP Marek Magierowski.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że frankowicze powinni wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć walczyć w sądach. Według niego "rząd nie może podejmować działań, które doprowadzą do zachwiania systemu bankowego".

"Droga sądowa, o której mówi prezes PiS, jest jedną z możliwości przewidzianych w prawie i już wykorzystywaną przez tzw. frankowiczów. W Sejmie z kolei trwają prace nad projektem ustawy prezydenckiej, która proponuje - przede wszystkim - systemowe rozwiązanie zwrotu niesłusznie naliczonych spreadów" - powiedział dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta RP.

Zaznaczył, że Komitet Stabilności Finansowej wydał "stosowne rekomendacje dla banków, dotyczące m.in. wagi ryzyka kredytów denominowanych w walutach obcych".

"Między wypowiedziami prezesa PiS, a propozycjami prezydenta nie ma zatem żadnej sprzeczności, ponieważ mowa jest tutaj de facto o trzech różnych ścieżkach: drodze prawnej, drodze ustawowej oraz działaniu państwowych instytucji nadzorujących rynek finansowy" - podkreślił.

Magierowski zaznacza, że prezydent wielokrotnie podkreślał, iż jego propozycje mają za zadanie ulżyć osobom poszkodowanym przez banki, ale także zagwarantować stabilność sektora finansowego w Polsce. "Albowiem sytuacja na światowych rynkach jest nadal niespokojna i wszelkie działania w zakresie pomocy tzw. frankowiczom wymagają szczególnej ostrożności" - dodał. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA