REKLAMA

Marek Magierowski zostanie w środę powołany na stanowisko wiceministra MSZ

  • Autor: PAP/JS
  • 24 maja 2017 17:51
Marek Magierowski zostanie w środę powołany na stanowisko wiceministra MSZ Marek Magierowski (fot.youtube.com)

Były rzecznik prezydenta Marek Magierowski zostanie w środę (24 maja) powołany na stanowisko wiceministra spraw zagranicznych - podaje wPolityce.pl.

Jak informuje wPolityce.pl Magierowski będzie odpowiadał za dyplomację ekonomiczną w relacjach z krajami Azji.

Marek Magierowski objął funkcję dyrektora biura prasowego Kancelarii Prezydenta w grudniu 2015 roku, zastępując Katarzynę Adamiak-Sroczyńską. Wcześniej - od września 2015 roku - pracował w KPRP jako ekspert ds. dyplomacji publicznej, współpracując przy tym z Biurem Prasowym i Biurem Spraw Zagranicznych kancelarii. 5 maja 2017 r. złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Jego rezygnacja została przyjęta przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Przed współpracą z Kancelarią Prezydenta Magierowski jako dziennikarz i publicysta specjalizował się w tematyce międzynarodowej. Pracował m.in. jako redaktor działu zagranicznego "Gazety Wyborczej", szef działu zagranicznego tygodnika "Newsweek Polska", zastępca redaktora naczelnego tygodnika "Forum" oraz - w latach 2006-2011 - dziennika "Rzeczpospolita". W kolejnych latach był publicystą m.in. tygodników "Uważam Rze" oraz "Do Rzeczy".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA