REKLAMA

Marek Mutor dyrektorem Narodowego Centrum Kultury w Warszawie

  • Autor: PAP/JS
  • 17 lutego 2016 17:55
Marek Mutor dyrektorem  Narodowego Centrum Kultury w Warszawie Wicepremier i minister kultury prof. Piotr Gliński powołał Marka Mutora na stanowisko dyrektora Narodowego Centrum Kultury w Warszawie (fot. mkidn.gov.pl)

Wicepremier i minister kultury prof. Piotr Gliński powołał Marka Mutora na stanowisko dyrektora Narodowego Centrum Kultury w Warszawie. Mutor był pierwszym szefem tej instytucji w latach 2006-07.

Marek Mutor zastąpił na stanowisku Krzysztofa Dudka, który był szefem NCK od 2007 r. i w lutym br. podał się do dymisji.

Mutor był pierwszym dyrektorem NCK, po wydzieleniu Centrum z Instytutu Adama Mickiewicza w 2006 r. W tym okresie stworzył kilka programów w obszarze kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, m.in. programy „Patriotyzm Jutra”, czy „Świadkowie Historii”.

Od 2007 r. był dyrektorem Ośrodka Pamięć i Przyszłość we Wrocławiu - instytucji kultury zajmującej się popularyzacją historii, która zasłynęła m.in. wystawami edukacyjnymi „Pociąg do historii”, „Solidarny Wrocław”.

Rozpoczął także budowę Centrum Historii „Zajezdnia” w budynku zajezdni autobusowej na ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu. Jest kuratorem powstającej w nim wystawy głównej "Wrocław 1945-2016".

Mutor urodził się w 1979 r., jest absolwentem Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA