REKLAMA

Marek Pęk przewodniczącym PiS w Krakowie

  • Autor: PAP/rs
  • 16 grudnia 2017 13:02
Marek Pęk przewodniczącym PiS w Krakowie Marek Pęk został przewodniczącym krakowskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. (Fot. youtube.com)

Prawnik, senator Marek Pęk został przewodniczącym krakowskich struktur Prawa i Sprawiedliwości – poinformowało w sobotę biuro zarządu okręgowego PiS w Krakowie.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, zarząd powiatowy Prawa i Sprawiedliwości w Krakowie podjął jednogłośnie decyzję o wyborze Marka Pęka na przewodniczącego krakowskich struktur partii.

Marek Pęk został wskazany na tę funkcję przez szefa okręgowych struktur PiS Andrzeja Adamczyka, a następnie wybrany przez zarząd. Wybory odbyły się w wyniku wygaśnięcia kadencji poprzedniego szefa Ryszarda Terleckiego.

- Senator Marek Pęk jest bardzo kompetentny i ma niezbędne umiejętności do szefowania krakowskim strukturom Prawa i Sprawiedliwości. Przez dwa lata jako senator dał się poznać jako sprawny organizator - mówił minister Andrzej Adamczyk zgłaszając kandydata.

- Nowego przewodniczącego czekają spore wyzwania. Już w przyszłym roku odbędą się wybory samorządowe. Prawo i Sprawiedliwość liczy na odsunięcie od władzy obecnego prezydenta Jacka Majchrowskiego, rządzącego w mieście już 15 lat oraz jego koalicjantów z Platformy Obywatelskiej - czytamy w komunikacie.

Marek Pęk jest prawnikiem. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego i studia podyplomowe w zakresie Prawa Unii Europejskiej na tej samej uczelni. Prowadził własne doradztwo prawne. W 2015 r. uzyskał mandat senatora RP i został wybrany sekretarzem Senatu.We władzach Prawa i Sprawiedliwości jest członkiem Rady Politycznej oraz członkiem Zarządu Okręgu nr 13. Prezes Jarosław Kaczyński powierzył mu w 2017 r. funkcję koordynatora okręgowego ds. wyborów samorządowych. Senator Marek Pęk ma poprowadzić Prawo i Sprawiedliwość do wygrania wyborów samorządowych w regionie krakowskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Krynicki 2017-12-17 16:48:49
    Ludzie gdzie my zyjemy, Polska to jakiś intelektualny bantustan, synek odziedziczył po ojcu schede polityczną. Jakich my mamy wyborców, stary Pek jaki był z niego polityk wszyscy wiemy, jak spończył też, ale w nagrodę pozwolono mu uwłaszczyć synka na politycznym korycie, i ot robi karierę , q ..q co to za kraj ...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA