REKLAMA

Marek Suski: Dla dobra obywateli warto złamać zasady

  • Autor: GP
  • 15 czerwca 2016 09:55
Marek Suski: Dla dobra obywateli warto złamać zasady Poseł PiS, Marek Suski. (fot.: youtube.com)

• Marek Suski jest zdania, że wobec zadłużenia Polaków PiS może zdecydować się na nagięcie zasad obowiązujących w bankowości.
• - Nie może być tak, że banki nabijają ludzi w butelkę - mówi poseł partii rządzącej.
• Zapytany o ustawę antyterrorystyczną twierdzi, że sytuacja wymaga ograniczeń wolności dla dobra bezpieczeństwa.

W wywiadzie dla "Super Expressu" Marek Suski z PiS nie wyklucza, że partia będzie dla dobra Polski "łamać zasady".

Gdy polityka zapytano o jego zobowiązania finansowe, stwierdził, że nie ma kredytów.

- Widziałem różne rzeczy. Widziałem lata reformy Balcerowicza, kiedy ludzie się wieszali. Tak im przewalutowano kredyty, że aby je spłacić musieliby sprzedać wszystko co mają. A i tak by im zabrakło - mówi.

W tym kontekście, dużego zadłużenia Polaków Suski nie wyklucza, że będą potrzebne rozwiązania nie do końca zgodne z zasadami wolnego rynku. Zasugerowano, że obecne zobowiązania finansowe Polaków są wyższe niż ich możliwości spłaty.

Czytaj: Zmieniono prawo, by mogła stacjonować w Polsce Szpica NATO

- Nie może być tak, że banki nabijają ludzi w butelkę - mówi polityk PiS. - W innych krajach europejskich po czymś takim cofano nawet koncesję. Kiedy jednak staramy się to zmienić, cały świat krzyczy, że tu nie ma demokracji i łamiemy zasady. W interesie Polaków te szkodliwe zasady, które funkcjonują, trzeba nagiąć lub złamać.

W dalszej części rozmowy Suski dotknął tematu kontrowersyjnej ustawy antyterrorystycznej.

- Mnie też to się średnio podoba (ta ustawa - przyp.red.). Jednak na całym świecie trwa dyskusja, gdzie jest granica między bezpieczeństwem - możliwością szukania tych, którzy chcą nas zabić, a naszą prywatnością - mówi Suski.

- Ustawa poszerzy znacznie możliwości służb specjalnych w Polsce. Wszędzie szuka się złotego środka. W związku z zagrożeniami ten środek się przesunął nieco w kierunku większych uprawnień dla służb - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA