REKLAMA

Marek Suski: Mateusz Morawiecki jest odkryciem w polskiej polityce

  • Autor: PAP/JS
  • 05 grudnia 2017 23:14
Marek Suski: Mateusz Morawiecki jest odkryciem w polskiej polityce Marek Suski, poseł PiS, podkreślił, że należy "zdynamizować rozwój Polski" (fot.wikipedia.org/CC BY-SA 3.0 PL)

Musimy zdynamizować rozwój Polski i to może będzie miało wpływ na to, jakie osoby będą realizować dalszą część kadencji - mówił poseł PiS Marek Suski. Jego zdaniem wicepremier Mateusz Morawiecki "ma zdolności w tych kwestiach".

W poniedziałek (4 grudnia) lider PiS Jarosław Kaczyński spotkał się m.in z szefami okręgów partii i szefami wojewódzkich zespołów samorządowych. Według informacji rozmawiano o przygotowaniach do wyborów samorządowych oraz "spodziewanej w grudniu" rekonstrukcji rządu. Według doniesień medialnych, Beatę Szydło na stanowisku premiera ma zastąpić wicepremier Mateusz Morawiecki.

Odnosząc się do tematu rekonstrukcji Suski ocenił w TVP Info, że "pierwszy etap dobrej zmiany został wypełniony prawie w 100 proc.". Jego zdaniem nadszedł czas m.in. na rozwijanie polskiej przedsiębiorczości i innowacyjności. "Pan premier Morawiecki ma zdolności w tych kwestiach" - stwierdził.

Według posła obecny rząd jest "najlepszym rządem od wielu lat". Dodał jednak, że "są pewne zadania, do których trzeba w jakimś sensie się dostosować i być może taka decyzja będzie też owocowała decyzjami personalnymi". "Natomiast jaka będzie decyzja - poczekamy" - podkreślił.

Suski temat rekonstrukcji rządu skomentował również w TV Republice. Jego zdaniem wicepremier Mateusz Morawiecki jest "odkryciem w polskiej polityce". W przekonaniu posła Morawiecki ma "wielkie osiągnięcia" i zapewnił Polsce rozwój gospodarczy. "W dużym stopniu rozumie też potrzeby społeczne" - dodał.

Suski podkreślił, że należy "zdynamizować rozwój Polski". "To być może będzie miało wpływ na to, jakie osoby będą realizować dalszą część kadencji. Natomiast oczywiście to nie jest przesądzone" - powiedział.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • :-) 2017-12-06 09:21:01
    Boże co za wazeliniarstwo. Komuna wróciła.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA