REKLAMA

Marek Suski na temat relacji polsko-izraelskich: Jest światełko w tunelu

  • Autor: PAP/JS
  • 20 lutego 2018 22:50
Marek Suski na temat relacji polsko-izraelskich: Jest światełko w tunelu Suski zaznaczył, że rozmowy między szefem polskiego rządu a premierem Izraela były trudne (Marek Suski, fot.youtube.com)

Jest jakieś światełko w tunelu - mówił szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski odnosząc się do relacji między Polską a Izraelem oraz zgody na powołania przez obie strony zespołów ds. dialogu. Jednak Izrael też widzi, że to nie tylko nam nie służy, ale im nie służy - zaznaczył.

Szef gabinetu politycznego premiera przypomniał w Telewizji Republika, że podczas niedzielnej rozmowy telefonicznej premiera Mateusza Morawieckiego z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu szefowie rządów zgodzili się na powołanie zespołów (w ramach których eksperci będą prowadzić badania historyczne).

Suski zaznaczył, że rozmowy między szefem polskiego rządu a premierem Izraela były trudne. Dodał jednak, że deklaracja premiera Netanjahu ws. powołania zespołu to "dobra informacja". "Jest jakieś światełko w tunelu; jest pokazanie, że jednak Izrael też widzi, że to nie tylko nam nie służy, ale im nie służy" - ocenił minister.

Jak dodał, po stronie izraelskiej - mimo "trzymania się swojej wersji" - jednak jest "chęć wejścia na poziom rozmów pomiędzy zespołami" historyków. "To jest dobry sygnał" - dodał Suski. Jego zdaniem "zespoły historyków mogą wspólnie dojść do porozumienia".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA