REKLAMA

Marek Suski przewodniczącym komisji ds. energii i skarbu państwa

  • Autor: PAP/AT
  • 17 listopada 2015 11:50
Marek Suski przewodniczącym komisji ds. energii i skarbu państwa Marek Suski (fot.mareksuski.info)

Komisja ds. energii i skarbu państwa wybrała Marka Suskiego (PiS) na stanowisko przewodniczącego.

Wyodrębnienie spółek skarbu państwa, które przejdą do resortu energetyki, audyt w spółkach SP - to priorytetowe zadania komisji skarbu i energii - powiedział nowy przewodniczący komisji ds. energii i skarbu państwa Marek Suski.

Na swym pierwszym posiedzeniu, we wtorek, komisja ds. energii i skarbu państwa wybrała Marka Suskiego (PiS) na stanowisko przewodniczącego. Wiceprzewodniczącymi zostali - b. minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński(PO), Andrzej Jaworski(PiS), Maciej Małecki(PiS) oraz Krzysztof Sitarski (Kukiz'15).

Pytany o priorytety komisji Suski powiedział, że jest to przede wszystkim kwestia wyodrębnienia spółek skarbu państwa, które znajdą sią pod nadzorem nowego ministerstwa energetyki oraz tworzenie tego resortu, który - jak podkreślił - ma zapewnić bezpieczeństwo energetyczne kraju.

"Tu będzie najwięcej pracy" - zaznaczył przewodniczący.

Po drugie, jak dodał, audyt w spółkach skarbu państwa. "Musimy zapoznać się ze stanem spółek skarbu państwa przez ostatnie lata, bo w zasadzie nie mieliśmy wglądu w to, co się tam działo. Będziemy dokonywać audytu tego, co poprzednicy zrobili i w jakim stanie zostawiają nam spółki skarbu państwa" - powiedział Suski.

W poniedziałek Sejm uchwalił nowelę ustawy o działach administracji rządowej, dzięki której możliwe będzie stworzenie m.in. ministerstwa energetyki. Wnioskodawca projektu Arkadiusz Czartoryski (PiS) mówił, że uzasadnieniem powstania nowych działów: energia i gospodarka złożami kopalin jest zmieniające się otoczenie ekonomiczne i polityczne, "wymagające szybkiego i spójnego podejmowania decyzji w szeroko rozumianym bezpieczeństwie energetycznym Polski".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA