REKLAMA

Marek Ziółkowski na spotkaniu z przedstawicielami niemieckiego rządu

  • Autor: PAP/JS
  • 14 stycznia 2016 10:06
Marek Ziółkowski na spotkaniu z przedstawicielami niemieckiego rządu Obie strony potwierdziły wolę aktywnego dialogu w zakresie agendy bilateralnej i międzynarodowej (fot. Sławomir Kaczorek/Senat Rzeczypospolitej Polskiej/CC BY-SA 3.0 pl)

· Podsekretarz stanu w MSZ Marek Ziółkowski na spotkaniu w Berlinie.
· Omawiano tematy z dziedziny bezpieczeństwa i polityki wschodniej.

Podsekretarz stanu w MSZ Marek Ziółkowski przeprowadził dzisiaj (czwartek, 14 stycznia) w Berlinie konsultacje polityczne z przedstawicielami niemieckiego rządu. Dotyczyły one spraw bezpieczeństwa i polityki wschodniej.

Wiceminister rozmawiał z Markusem Edererem - Sekretarzem Stanu w MSZ RFN, Christophem Heusgenem - głównym doradcą kanclerz Merkel ds. polityki zagranicznej, oraz z Gernotem Erlerem - koordynatorem rządu RFN ds. współpracy społecznej z Rosją, Azją Centralną i krajami Partnerstwa Wschodniego i pełnomocnikiem rządu ds. przewodnictwa RFN w OBWE.

Przedmiotem rozmów były aktualne tematy z dziedziny polityki bezpieczeństwa m.in. przygotowania do szczytu NATO i przewodnictwo Niemiec w OBWE. Omówiono także kwestie polityki wschodniej, w tym stosunki z Rosją i sytuację we wschodniej Ukrainie oraz innych krajach Partnerstwa Wschodniego.

W kontekście szczytu NATO w Warszawie przedstawiciele Polski i Niemiec wyrazili gotowość wypracowania rozwiązań wzmacniających zdolności Sojuszu do reagowania na zagrożenia w regionie Europy Wschodniej. Obie strony potwierdziły także wolę aktywnego dialogu w zakresie agendy bilateralnej i międzynarodowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA