REKLAMA

Maria Kiszczak: To mój mąż obalił komunizm, a nie Wałęsa

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 25 lutego 2016 10:55
Maria Kiszczak: To mój mąż obalił komunizm, a nie Wałęsa Maria Kiszczak uważa, że to jej mąż obalił komunizm (fot. youtube.com/Fakt24)

- To mój mąż obalił komunizm, a nie Wałęsa. Gdyby Czesław nie chciał zmian, nie doszłoby do nich! - powiedziała w rozmowie z "Super Expressem" wdowa po generale Czesławie Kiszczaku.

Maria Kiszczak 16 lutego zgłosiła się do Instytutu Pamięci Narodowej z propozycją sprzedaży dokumentów TW "Bolka". Jak informował IPN, za ich udostępnienie zażądała 90 tys. zł.

Ujawniając dokumenty, rozpętała burzę wokół Lecha Wałęsy. - Stałam się negatywną bohaterką. Dziś tego żałuję. Mąż chciał chronić Wałęsę i ujawnić te teczki dopiero pięć lat po jego śmierci - przyznała w rozmowie z "Super Expressem".

Powiedziała też, że to jej mąż jest bohaterem i to on doprowadził do zmian, jakie zaszły w Polsce w latach 80-tych.

- To mój mąż, a nie Wałęsa obalił komunizm i przyczynił się do budowy demokracji w Polsce. Gdyby nie Kiszczak, nie byłoby obrad Okrągłego Stołu i oddania władzy opozycji. Czesław wiedział, że Polska potrzebuje zmiany. Miał świadomość, że nie można w nieskończoność walczyć z własnym narodem. Gdyby Czesław nie chciał zmian politycznych, to do nich by nie doszło. Inicjatorem zmian był Kiszczak, który był wielkim patriotą i narodowym bohaterem! Historia go kiedyś doceni! - przekonywała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA