REKLAMA

Mariusz Antoni Kamiński pokieruje Polskim Holdingiem Obronnym. Kolejna ciekawa nominacja

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 09 lutego 2016 10:42
Mariusz Antoni Kamiński pokieruje Polskim Holdingiem Obronnym. Kolejna ciekawa nominacja Mariusz Antoni Kamiński z wykształcenia jest doktorem nauk prawnych (fot. mariuszkaminski.pl)

Mariusz Antoni Kamiński to były poseł PiS, lecz wykluczony z partii.

Mariusz Antoni Kamiński został szefem PHO. Nominacja jest o tyle ciekawa, że były poseł w listopadzie 2014 roku został najpierw zawieszony w prawach członka PiS, a następnie decyzją komitetu politycznego wykluczony z partii.

Chodziło o jego udział w tzw. aferze madryckiej. Politycy PiS (oprócz Kamińskiego także Adam Hoffman) wyjechali służbowo do Hiszpanii na posiedzenie Komisji Zagadnień Prawnych i Praw Człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. W wyjeździe posłom towarzyszyły żony.

Mówiło się, że posłowie wzięli na ten wyjazd z Kancelarii Sejmu kilkanaście tysięcy złotych zaliczki, deklarując podróż samochodem. Ostatecznie polecieli samolotem. Podobno w ostatniej chwili zmienili plany.

Tuż po nagłośnieniu sprawy, Adam Hoffman i Mariusz Antoni Kamiński zostali zawieszeni w prawach członków PiS, a wkrótce usunięci z partii. Sprawą ich wyjazdu służbowego zajęła się prokuratura. Pod koniec grudnia 2015 roku śledztwo zostało umorzone.

Prokuratura informowała, że to Kancelaria Sejmu przyznała posłom ekwiwalent za bilet lotniczy, niezależnie od tego, jaki środek transportu sami wybrali, w związku z tym nie ma tu znamion naruszenia prawa.

Kamiński w Polskim Holdingu Obronnym to kolejna ciekawa nominacja PiS. W poniedziałek, 8 lutego, dyrektorem wykonawczym ds. komunikacji korporacyjnej w PKN Orlen został były poseł PiS Marcin Mastalerek.

Czytaj też: Były poseł PiS dyrektorem w PKN Orlen. Karczewski komentuje: To nie jest nagroda

fot. twitter.com

Mariusz Antoni Kamiński z wykształcenia jest doktorem nauk prawnych. Ukończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.W latach 2000-2001 pracował jako asystent dyrektora Państwowej Agencji Radiokomunikacji w Białymstoku, a w 2001 jako p. o. naczelnika finansów i administracji w Urzędzie Regulacji Telekomunikacji.

W latach 2001-2002 był kierownikiem biura poselskiego Michała Kamińskiego w Białymstoku. Od 2002 do 2007 roku prowadził własną działalność gospodarczą.

Należał do Młodzieży Wszechpolskiej i Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego (w latach 1998-2000 sekretarz Zarządu Regionu). Później przystąpił do Przymierza Prawicy, a następnie do Prawa i Sprawiedliwości, w którym pełnił funkcję sekretarza i członka prezydium zarządu regionu. W latach 2001-2005 był pełnomocnikiem Forum Młodych PiS w okręgu Białystok.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • laszlo 2016-02-09 11:26:49
    Do KMS: zle! dobra zmiana, TKM!;)REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA