REKLAMA

Mariusz Błaszczak: Donald Tusk łamie zasady

  • Autor: PAP/AT
  • 21 lipca 2017 13:52
Mariusz Błaszczak: Donald Tusk łamie zasady Wtedy kiedy są ważne sprawy dla Polski to Donald Tusk się nie odzywa - mówi Mariusz Błaszczak (Donald Tusk, fot.facebook.com/europeancouncilpresident/photos)

Przez swoje oświadczenie Donald Tusk łamie zasady, ingeruje w sprawy dotyczące polityki polskiej - powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak komentując czwartkowy apel Tuska do prezydenta Andrzeja Dudy o dialog ws. reformy sądownictwa w Polsce.

Zdaniem Błaszczaka, gościa TVP1, oświadczenie szefa Rady Europejskiej to "nadużycie". "To jest kolejny dowód mówiący, że mieliśmy rację, kiedy mówiliśmy, że Donald Tusk nie nadaje się na to stanowisko" - powiedział minister.

Czytaj też: Donald Tusk powinien uspokoić niepokoje instytucji europejskich

"Wtedy kiedy są ważne sprawy dla Polski to Donald Tusk się nie odzywa, a jeśli już to odzywa się w taki sposób, że mówi na niekorzyść Polski" - ocenił. "Donald Tusk w sprawach ważnych dla Polski, kiedy grożą nam, że zmuszą nas do tego (...) żebyśmy przyjmowali islamskich emigrantów zwanych uchodźcami, Donald Tusk się nie odzywa, albo jeżeli już mówi, to mówi o konsekwencjach jak nie będziemy ich przyjmować" - doda.

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk w opublikowanym w czwartek oświadczeniu zaapelował do prezydenta Dudy o dialog dot. reformy sądownictwa w Polsce i znalezienie rozwiązań, które będą do zaakceptowania przez Polaków, większość sejmową, opozycję, prezydenta i UE.

Napisał też, że "podporządkowanie sądów partii rządzącej w taki sposób, jaki zaproponował PiS, zrujnuje i tak nadszarpniętą opinię na temat polskiej demokracji". "Wiem, to trudne. Wymagające ustępstw, wzajemnego szacunku oraz odrobiny zaufania. Trudne, ale wciąż do zrobienia. Czasu zostało jednak bardzo niewiele. Sytuacja, także w wymiarze międzynarodowym jest naprawdę poważna. I dlatego wymaga poważnych środków i poważnych partnerów. Proszę spróbować, Panie Prezydencie" - zakończył w liście przewodniczący RE.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Arkadiusz38 2017-07-21 17:14:17
    A w którym momencie tych zasad nie łamał? Zawsze je łamał... To tak, jakby stwierdzić, że kornik żre drewno... To normalne w życiu kornika... Tak samo jest w przypadku Tuska. On łamie zasady... To normalne w jego życiu...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA