REKLAMA

Mariusz Błaszczak: KE chce dialogu, jesteśmy na ten dialog otwarci

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 14 stycznia 2016 09:02
Mariusz Błaszczak: KE chce dialogu, jesteśmy na ten dialog otwarci Błaszczak: "Żadne sankcje na Polskę nie zostaną nałożone". (fot.msw.gov.pl/Łukasz Kobus/KobusArt)

„Jesteśmy jak najbardziej otwarci na dialog” – mówił minister spraw wewnętrznych i administracji  w programie „Gość Poranka TVP Info”, odnosząc się do wczorajszej debaty na temat Polski w Komisji Europejskiej.

Mariusz Błaszczak pytany o wczorajszą decyzję Komisji Europejskiej w sprawie Polski odpowiedział: "Wczoraj dopiero rozpoczęła się wstępna ocena sytuacji. To oznacza, że Komisja Europejska potrzebuje dialogu z polskim rządem. Zresztą słowo dialog padało tam wielokrotnie. My jesteśmy jak najbardziej otwarci na dialog".

Przyznał, że jest zdziwiony tym, że Bruksela nie dostrzega zmian w Polsce. "Trochę dziwi nas to, że Komisja Europejska nie zauważyła tego, że Trybunał Konstytucyjny w Polsce umorzył postępowanie w sprawie uchwał sejmowych, że przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego zmienił zdanie, przestał być tak konfrontacyjny wobec polskiego rządu i wręcz włączył, na razie dwójkę sędziów, mamy nadzieję, że całą grupę pięciu sędziów włączy do pracy Trybunału Konstytucyjnego. Tego zabrakło" - komentował.

Odniósł się także do zapowiedzi nałożenia na Polskę sankcji. Jak powiedział, żadne sankcje na Polskę nie zostaną nałożone. "Dlaczego? Dlatego, że niezbędna jest jednomyślność wszystkich państw, oprócz państwa, którego sprawa dotyczy. Po rozmowie premiera Jarosława Kaczyńskiego z premierem Viktorem Orbánem była precyzyjna deklaracja, że Węgry się nie zgodzą na sankcje" - mówił.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA