REKLAMA

Mariusz Błaszczak: Marsz 7 maja to porażka Grzegorza Schetyny

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 09 maja 2016 09:48
Mariusz Błaszczak: Marsz 7 maja to porażka Grzegorza Schetyny Mariusz Błaszczak, szef MSWiA: W marszu 7 maja wzięło udział 45 tys. osób. (fot. mswia.gov.pl)

- Mam zaufanie do policji, służby nie musiały składać raportu. W marszu wzięło udział 45 tys. osób - zapewnił minister Mariusz Błaszczak.

Szef MSWiA, Mariusz Błaszczak w RMF FM zapewnił, że podpisuje się pod informacją podaną przez policję. Wynika z niej, że w marszu organizowanym przez KOD i opozycję wzięło udział 45 tys. osób. - To są dane rzetelne, przedstawione przez policję - mówił. 

Dodał, że ma zaufanie do policji. - Policja jest profesjonalna. Wczoraj pan Mrozek, rzecznik KSP, przedstawił informację. W odróżnieniu, jak powiedział, od wiceprezydenta Warszawy czy pani Gronkiewicz-Waltz - nigdzie nie będzie kandydował, a więc jest wiarygodny - dodał Błaszczak.

Zobacz: Ile osób naprawdę było na marszu KOD? 45 czy 240 tysięcy?

Pytany o to, czy organizatorzy mogą mówić o sukcesie marszu, powiedział: - Przecież miało tam być kilkaset tysięcy, milion ludzi miało wyjść na ulice. Mówiono o tym, że będzie ich bardzo dużo, ale większą porażką jest nawet nie liczba tylko to, że Grzegorz Schetyna wydał olbrzymie pieniądze.

Czytaj: "Marsz 7 maja może być największy od czasów PRL"

Dodał też, że porażką Grzegorza Schetyny jest to, że manifestacja została zdominowana przez Ryszarda Petru "poprzez rzucenie hasła wspólnych list wyborczych".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Powrót porządku prawnego! 2016-05-09 18:33:40
    Przepraszam!10.05.2016roku zobaczymy ile patriotów poświęci swój czas na miesięcznice smoleńską, opowiadając się za partią Rządzącą i zmianami w kraju na najbliższe lata. Osobiście planuje przebyć odległość 250km na własny koszt do Warszawy celem poparcia idei Jarosława Kaczyńskiego.
  • janczyk 2016-05-09 13:29:23
    Przeciez to wcale nie ma znaczenia ile osob bylo,wazne ze ludzie poswiecili wolny dzien i przyszliREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA