REKLAMA

Mariusz Błaszczak: Musimy stanowczo reagować na kolejne fale migracji

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 23 marca 2016 18:50
Mariusz Błaszczak: Musimy stanowczo reagować na kolejne fale migracji Minister Błaszczak uważa, że uchodźcom należy pomagać tam, gdzie są uchodźcami, czyli w Turcji, Jordanii czy Libanie (fot. mswia.gov.pl)

- W Polsce nie mamy zagrożenia terrorystycznego, ale mamy pełną świadomość tego, co dzieje się na zachodzie Europy - powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak w Kontrwywiadzie RMF FM.

Minister Mariusz Błaszczak poinformował, że aby podnieść stopień zagrożenia terrorystycznego muszą być spełnione konkretne warunki. – Takich przesłanek do podniesienia stopnia nie ma – podkreślił szef MSWiA. Jednocześnie zapewnił, że policja i służby specjalne czuwają nad bezpieczeństwem Polaków.

Minister odniósł się do zagrożenia terrorystycznego w Europie.

– Nie możemy popełniać błędów, które popełnił zachód Europy i stanowczo reagować na kolejne fale migracji – powiedział. Jak dodał, ważne jest uszczelnienie granic zewnętrznych Unii Europejskiej, w czym pomagają polscy strażnicy graniczni.

Jako przykład kraju, który skutecznie zahamował proces napływu imigrantów w 2013 r., minister podał Australię. – Uchodźcom należy pomagać tam, gdzie są uchodźcami, czyli w Turcji, Jordanii czy Libanie – stwierdził .

Czytaj: Beata Szydło wykluczyła możliwość przyjmowania migrantów

Szef MSWiA podczas rozmowy zapowiedział, że projekt ustawy antyterrorystycznej zostanie przedstawiony po czwartkowym (24 marca) posiedzeniu międzyresortowego zespołu do spraw zagrożeń terrorystycznych. Potem projektem zajmie się Rada Ministrów, a następnie Sejm. Projektowane rozwiązania mają za zadanie poprawę efektywności funkcjonowania krajowego systemu antyterrorystycznego.

– Policja musi mieć narzędzia, aby tropić bandytów – podkreślił na antenie RMF FM.

W programie odniósł się również do zarzutów opozycji dotyczących niepowołania do tej pory komendanta głównego policji. – Obowiązki komendanta pełni doświadczony oficer. Policja pracuje normalnie – zapewnił szef MSWiA.

Czytaj też: Jarosław Zieliński: Nowym komendantem głównym zostanie oficer, nie cywil

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA