REKLAMA

Mariusz Błaszczak: Oczekuję wyjaśnień w sprawie wydarzenia na autostradzie A4

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 07 marca 2016 13:09
Mariusz Błaszczak: Oczekuję wyjaśnień w sprawie wydarzenia na autostradzie A4 Mariusz Błaszczak czeka na wyniki prac specjalnej komisji powołanej w Biurze Ochrony Rządu(fot. mswia)

Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji oczekuje wyjaśnień w sprawie wydarzenia, do którego doszło w trakcie przejazdu prezydenckiej kolumny autostradą A4.

Jak informuje Ministerstwo Administracji i Spraw Wewnętrznych, minister Mariusz Błaszczak czeka na wyniki prac specjalnej komisji powołanej w Biurze Ochrony Rządu. W jej skład wchodzą eksperci, którzy będą wyjaśniać przyczyny wydarzenia.

Postępowanie, w sprawie wyjaśnienia tego zdarzenia, prowadzi również policja. Prace prowadzone przez policję będą uzupełnione opinią biegłego z zakresu techniki samochodowej.

Do piątkowego zdarzenia doszło w czasie przejazdu prezydenckiej kolumny autostradą A4 na terenie woj. opolskiego - w jednym z pojazdów uszkodzeniu uległa opona.

W niedzielę (6 marca) rano po raz trzeci dokonano oględzin fragmentu autostrady A4, tym razem przez ponad dwie godziny badany był odcinek między węzłami Opole Zachód i Brzeg w kierunku Wrocławia - czyli pasów prowadzących w kierunku przeciwnym, niż ten, w którym poruszała się w piątek kolumna prezydencka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA