REKLAMA

Mariusz Błaszczak: Przyjmowanie uchodźców nie jest skuteczną metodą pomocy

  • Autor: PAP/JS
  • 01 marca 2017 15:25
Mariusz Błaszczak: Przyjmowanie uchodźców nie jest skuteczną metodą pomocy Szef MSWiA Mariusz Błaszczak (fot. MSWiA)

Obowiązek przyjmowania uchodźców, którzy napłynęli do Europy to nie jest skuteczna metoda pomocy ludziom dotkniętym wojną - ocenił szef MSWiA Mariusz Błaszczak podczas konferencji poświęconej polskiej pomocy humanitarnej na Bliskim Wschodzie.

"Przekonywałem partnerów z innych państw Unii Europejskiej, że relokacja (uchodźców-red) nie jest wyrazem solidarności. Musimy kierować naszą pomoc bezpośrednio do tych, którzy tej pomocy oczekują" - powiedział minister.

"Metody podziału emigrantów tylko wyzwalają nowe fale napływających do Europy, powodując kryzysy w Europie, i wcale nie uzdrawiając sytuacji na Bliskim Wschodzie" - dodał.

Szef MSWiA podkreślił, że polski rząd konsekwentnie pomaga ofiarom konfliktu na Bliskim Wschodzie, co - jego zdaniem - jest bardziej efektywne. "Jedno dziecko wyleczone w Europie - za tą sumę pieniędzy możemy wyleczyć dziesięcioro dzieci w Syrii" - powiedział Błaszczak.

Wcześniej poinformowano, że Polska przekaże 1,5 mln zł na odbudowę i wsparcie szpitali w Syrii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA