REKLAMA

Mariusz Błaszczak: Rząd nie narazi bezpieczeństwa Polaków, nie będziemy przyjmować emigrantów

  • Autor: PAP/JS
  • 21 kwietnia 2017 21:33
Mariusz Błaszczak: Rząd nie narazi bezpieczeństwa Polaków, nie będziemy przyjmować emigrantów Szef MSWiA Mariusz Błaszczak (fot. MSWiA/twitter)

Rząd nie podejmie decyzji, które naraziłyby bezpieczeństwo Polski i Polaków, a więc nie będziemy przyjmować emigrantów zwanych uchodźcami – powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

• Szef MSWiA zaznaczył, że Polska jest solidarna, ale z "prawdziwymi uchodźcami" i "prawdziwymi ofiarami wojny, jaka toczy się w Syrii".

• Minister wymienił przy tym pomoc dla obozów dla uchodźców w Libanie i Jordanii oraz dofinansowanie odbudowy szpitala w Aleppo w Syrii i remontów mieszkań w tym kraju.

Zdaniem szefa MSWiA kolejne zamachy terrorystyczne we Francji to "rezultat dziesiątek lat prowadzenia polityki multikulturalizmu" i braku stanowczej reakcji ze strony władz w Paryżu.

"Jaka stąd płynie nauka dla Polski? Otóż taka, żeby nie popełniać tych błędów, jakie Francja (popełniła) kilkadziesiąt lat temu. W związku z tym obecny rząd zmienił politykę rządu poprzedniego - nie przyjmujemy uchodźców, de facto imigrantów z Afryki Północnej i z Bliskiego Wschodu" - powiedział szef MSWiA w rozmowie z TVP1 i TVP Info. Zwrócił przy tym uwagę, że według sondaży większość Polaków jest przeciwko przyjmowaniu uchodźców.

Zdaniem Błaszczaka pomysł Komisji Europejskiej, by przeprowadzić przymusową relokację uchodźców to "de facto zaproszenie kolejnych fal imigracyjnych z Afryki i z Bliskiego Wschodu, ale także z Azji do Europy". Pytany o będące w opozycji PO i Nowoczesną, które uważają, że Polska powinna przyjąć uchodźców, Błaszczak powiedział: "To są ludzie zaczadzeni lewicową ideologią multikulturalizmu, która przynosi krwawe żniwo na zachodzie Europy, ale na szczęście oni nie mają wpływu na decyzje podejmowane przez polski rząd".

"Obecny polski rząd nie podejmie decyzji, które by naraziły bezpieczeństwo Polski i Polaków, a więc nie będziemy przyjmować emigrantów zwanych uchodźcami" - podkreślił Błaszczak.

Jednocześnie zaznaczył, że Polska jest solidarna, ale z "prawdziwymi uchodźcami" i "prawdziwymi ofiarami wojny, jaka toczy się w Syrii". Minister wymienił przy tym pomoc dla obozów dla uchodźców w Libanie i Jordanii oraz dofinansowanie odbudowy szpitala w Aleppo w Syrii i remontów mieszkań w tym kraju. Zdaniem Błaszczaka obecna pomoc jest wyższa niż za czasów poprzedniego rządu i efektywna, bo świadczona na Bliskim Wschodzie, a nie w Europie.

Pytany o złożony w piątek w Sejmie wniosek PO o wotum nieufności dla szefa MON Antoniego Macierewicza Błaszczak ocenił, że to "dowód bezradności programowej opozycji". "Opozycja wyróżnia się tym, że jest wściekła. Nie przedstawia żadnych pomysłów, chyba że weźmiemy pod uwagę pomysły Grzegorza Schetyny o likwidacji CBA, IPN-u i urzędów wojewódzkich" - powiedział szef MSWiA.

Według polityków PO Polacy oczekują odwołania Macierewicza, aby wyjaśnić skandale, które "toczą" MON.

W czwartek wieczorem w centrum Paryża, w pobliżu Pól Elizejskich jeden policjant zginął, a dwóch zostało rannych w strzelaninie. Zginął też napastnik. Do ataku przyznało się tzw. Państwo Islamskie (IS).

Kondolencje w związku z atakiem złożyła w piątek narodowi francuskiemu premier Beata Szydło. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • polityk prawicowy 2017-04-22 05:33:02
    Tym z Uraniny? Od czerwca macie obowiązek wszystkich wpuścić bezwizowo. Parlamentarny.pl.Donald Tusk w warszawskiej prokuraturze. Dlaczego jest przesłuchiwany? • Państwo Teoretyczne! 2017-04-19 13:07:38 Donaldzie Tusk, Jarosławie Kaczyński dlaczego tak Nas Polaków nienawidzicie? Od czerwca bieżącego roku bezwizowo rezunów, bandytów i złodziei z Ukrainy w obręb biedoty Polskiej puszczacie! Mało Wam przestępstw których już nie wykrywacie wwwhpt//dpsu.gov.ua/ua/border/ Камери спостереження на пунктах пропуску з сусідніми державами(Кордон online Польща - Ягодин - Дорогуськ ) itd. • prawica 2017-04-20 03:30:28 Do antoni antczak: Dlaczego właśnie tej nocy na przejściu granicznym w Dorohusku dla samochodów osobowych zastała przemycona broń do zwalczania pojazdów pancernych ukryta w 3 busach podług części ładunkowej pojazdów ? kto w związku z powyższym i przeciw komu zamawia broń na terytorium Polski.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA