REKLAMA

Mariusz Błaszczak wie, jak rozwiązać kryzys migracyjny

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 04 marca 2016 11:18
Mariusz Błaszczak wie, jak rozwiązać kryzys migracyjny Mariusz Błaszczak: Konieczne zapewnienie bezpieczeństwa na granicach UE (fot. mswia.gov.pl)

- Żeby rozwiązać problem kryzysu migracyjnego trzeba skupić się na dwóch sprawach. Po pierwsze na zapewnieniu bezpieczeństwa na granicach Unii Europejskiej. Drugi warunek – musi ulec zmianie polityka azylowa w krajach zachodu Europy – powiedział podczas rozmowy w Polsat News minister Mariusz Błaszczak.

Szef MSWiA przypomniał, że tylko w miesiącach zimowych do Grecji napłynęło ponad 120 tys. migrantów. Podkreślił, że mechanizm stałej relokacji uchodźców przyciągnie kolejnych emigrantów. Jako przykład rozsądnej polityki azylowej wskazał Australię, która znacząco ograniczyła napływ uchodźców.

Podczas rozmowy minister Mariusz Błaszczak przypomniał, że na jego wniosek podczas posiedzenia ministrów spraw wewnętrznych Grupy Wyszehradzkiej, w komunikacie po spotkaniu znalazło się stwierdzenie o konieczności zmiany polityki azylowej krajów Zachodniej Europy.

W dalszej części rozmowy mówił m.in. o terminie powołania nowego komendanta głównego policji.

- Propozycja zostanie przeze mnie przedstawiona pani premier przed upływem trzech miesięcy, na które powołany jest pełniący obowiązki szefa policji mł. insp. Andrzej Szymczyk – poinformował.

Skomentował także wniosek o wotum nieufności, który złożyła opozycja. Podkreślił, że wniosek jest bezpodstawny, a zarzut o rzekomym chaosie w policji jest nieprawdziwy. Przypomniał także ostatnie sukcesy tej formacji, m.in. zatrzymanie Kajetana P. i fałszywego konwojenta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA