REKLAMA

Mariusz Błaszczak: wniosek opozycji świadczy o jej bezradności

  • Autor: PAP/MIW
  • 05 czerwca 2017 21:26
Mariusz Błaszczak: wniosek opozycji świadczy o jej bezradności Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. (fot. mat. MSWiA)

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak ocenił w poniedziałek (5.06), że zapowiadany przez PO wniosek o jego dymisję świadczy o "bezradności totalnej opozycji". Poseł PO Marcin Kierwiński zapowiedział, że wniosek powstanie w ciągu kilku dni.

- Traktuję to jako wymiar bezradności totalnej opozycji. Już raz składali wniosek o moje odwołanie, więc nie mają pomysłu i w związku z tym tak działają - powiedział w poniedziałek Błaszczak w radiowej "Trójce".

W środę (31.05) przewodniczący PO Grzegorz Schetyna zapowiedział, że jeśli do końca ubiegłego tygodnia nie zostanie odwołany wiceminister Jarosław Zieliński, złożony zostanie wniosek o wotum nieufności dla szefa MSWiA.

Sprawa ma związek ze śmiercią w maju 2016 r. na wrocławskim komisariacie Igora Stachowiaka. Według funkcjonariuszy, mężczyzna był agresywny i dlatego musieli użyć paralizatora. Po przewiezieniu na komisariat stracił przytomność i pomimo reanimacji zmarł. W związku z wydarzeniami sprzed roku, szef MSWiA odwołał komendanta dolnośląskiej policji, jego zastępcę ds. prewencji oraz komendanta miejskiego we Wrocławiu.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • EuPi 2017-06-06 17:11:01
    Panie Błaszczak, bezradny to jest pan. Pan nie nadaje sie na zadne z kierowniczych stanowisk. Pan moze tylko klaskac i kota prezesa głaskac!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA