REKLAMA

Mariusz Błaszczak zapowiada zmiany dla służb: Modernizacja infrastruktury, nowe wyposażenie i podwyżki płac

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 23 marca 2016 22:50
Mariusz Błaszczak zapowiada zmiany dla służb: Modernizacja infrastruktury, nowe wyposażenie i podwyżki płac Minister zapowiedział funkcjonariuszom wsparcie i stworzenie odpowiednich warunków pracy (fot. MSWiA)

• Minister Mariusz Błaszczak spotkał się w Ostrołęce z funkcjonariuszami, którzy będą pełnić służbę podczas zbliżającej się Wielkanocy.
• Zapowiedział funkcjonariuszom wsparcie i stworzenie odpowiednich warunków pracy.
• Minister zwiedził również powstające w Ostrołęce Muzeum Żołnierzy Wyklętych.

- Poprosiłem o to spotkanie, by porozmawiać z ludźmi, którzy stoją na straży bezpieczeństwa obywateli naszego kraju, również w czasie świąt. To dzięki państwa staranności i zaangażowaniu Polacy mogą czuć się bezpiecznie. Wasza postawa jest godna najwyższego szacunku  – powiedział minister Mariusz Błaszczak podczas spotkania świątecznego w Ostrołęce z funkcjonariuszami, którzy będą pełnić służbę podczas zbliżającej się Wielkanocy.

Minister złożył funkcjonariuszom życzenia z okazji świąt Wielkiej Nocy oraz podziękował im za profesjonalizm i pełną dyspozycyjność. 

Szef MSWiA wyraził nadzieję, że w zbliżające się święta funkcjonariusze nie będą mieli zbyt wielu okazji do interwencji. Minister przypomniał również, że Polacy dobrze oceniają pracę służb – według ostatnich badań 72 proc. z nas ufa policji.

Będą zmiany

Podczas spotkania minister zapowiedział duże zmiany dla służb. Podkreślił, że konieczne jest stworzenie im odpowiednich warunków pracy.

Przypomniał, że w MSWiA opracowywany jest program modernizacji służb, który przewiduje m.in. rozbudowę i modernizację infrastruktury, zakup wyposażenia oraz podwyżki dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. Podkreślił, że rząd już teraz zadbał o podwyżki uposażeń. Zaplanowana wcześniej podwyżka w wysokości 4,61 proc. wzrosła do 5 proc.

Podczas wizyty w Ostrołęce, minister Mariusz Błaszczak wprowadził także nowego komendanta miejskiego policji podinsp. Rafała Kubickiego. Nowy szef ostrołęckich policjantów ostatnio pełnił funkcję zastępcy komendanta komisariatu policji Warszawa Targówek.

Mariusz Błaszczak zwiedził również powstające w Ostrołęce Muzeum Żołnierzy Wyklętych.

1.jpg

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA