REKLAMA

Mariusz Błaszczak zapowiada zmiany w Policji

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 06 czerwca 2016 13:16
Mariusz Błaszczak zapowiada zmiany w Policji Minister Mariusz Błaszczak zapowiedział przesunięcie ponad stu etatów z Komendy Głównej Policji na niższy szczebel (fot. mswia)

• Minister Mariusz Błaszczak zapowiedział przesunięcie ponad stu etatów z Komendy Głównej Policji na niższy szczebel. 
• Szef MSWiA planuje przywrócenie ponad 150 posterunków oraz zmiany personalne w policji.

Minister Mariusz Błaszczak w programie "Rzecz o Polityce" zapowiedział zmiany w Policji. Mówił o przesunięciu ponad stu etatów z Komendy Głównej Policji na niższy szczebel, planach przywrócenia ponad 150 posterunków oraz zmianach personalnych.

- Dążę do stworzenia sytuacji, w której policjanci z powołania będą dowódcami – powiedział.

Szef MSWiA zaznaczył, że zmiany personalne dotyczą jedynie dowódców, nie zwykłych policjantów którzy rozpoczynali służbę jeszcze w Milicji Obywatelskiej.

Podkreślił też, że niedawne sukcesy Policji, takie jak zatrzymanie Kajetana P., czy wrocławskiego bombiarza odbyły się z wykorzystaniem narzędzi stworzonych przez nową ustawę o Policji.

Poinformował, że planowane jest wyłączenie Biura Spraw Wewnętrznych ze struktur Komendy Głównej Policji i podporządkowania go bezpośrednio ministrowi spraw wewnętrznych i administracji.

W wywiadzie minister odniósł się także do zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży. Zapewnił, że  polskie służby nie wskazują na zagrożenie atakami terrorystycznymi podczas lipcowych wydarzeń.

Jak dodał, zabezpieczenie terenu, na którym odbędą się ŚDM jest dużym wyzwaniem, ale doświadczenia z poprzednich wizyt papieskich w Polsce są bardzo pomocne.

- Naszym zadaniem było przygotowanie tego miejsca pod względem bezpieczeństwa i to zrobiliśmy – powiedział szef MSWiA.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA